Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Stratégiai beszerzővé igyeksze...

Stratégiai beszerzővé igyekszem válni (később feljebb is lépni), az alábbi útvonalak közül melyik lehet a legprosperálóbb?

Figyelt kérdés

23 éves vagyok, biomérnök alapdiplomával rendelkezem és műszaki menedzser mesterképzésben, logisztika specializáción tanulok. Gyakornoki helyemen az SCM területén dolgozom (fuvarszervezés) és az itt töltött 5 hónap alatt világossá vált (bárcsak korábban jött volna a felismerés), hogy a beszerzés irányába kell fordulnom. Ezek a képzések nem utalnak tudatos karrier építésre, hiszen nem is volt az, keresgélés volt, de korrigálásra van alkalmam.


Melyik opcióval vagyok a legtudatosabb, melyiknek milyen a piaci értéke a munkáltatók szemében?


1. Alapdiploma megszerzése levelezőn (gazd.men/ker.mark) és a jelenlegi mesterem befejezése?


2. Ellátásilánc menedzsment (régi nevén logisztikai menedzsment) mesterképzés elvégzése?


3. MBA diploma SCM szakosodással (amerikai egyetemen van érvényes ösztöndíjam, de a kezdésig még van 6 hónap, így még dönthetek az elvállalásról) és emelett a jelenlegi mesterképzésem befejezése?


Előre is köszönök minden építő és őszinte választ.



2022. febr. 17. 16:51
 1/2 anonim ***** válasza:

Ha már biomernok végzettséged van, a legjobb párosítás az lenne, ha valamiféle klinikai területen próbálnál elhelyezkedni.


Kategóriamenedzsmentnél altalaban a kategóriának megfelelő végzettségű emberek dolgoznak, teszem azt eletronika kategória villamosmérnök diplomával, műanyag kategória gépészmérnök diplomával. Nem feltétlenül szükséges ezekhez a gazdasági végzettség se (ellátási lánc menedzsment meg hasonlók), sokkal nehezebben találnak a cégek mérnököt mintsem közgazdászt ezekre az állásokra. A gyakorlatban pedig nem igazán tesz sokat hozza a tudásodhoz.


Én nem is hiszem hogy a helyedben bármi más szakot elvégeznék (az első kettő opciót semmiképp se, a harmadikat talán), ha már úgy is lesz műmen diplomád.


Azt is megpróbálhatod első körben, hogy a jelenlegi cégeden belül mész at strat beszerzésre, mert nagyobb eséllyel fogsz tudni cégen belül területet váltani mintsem átjelentkezésnél.


Szerintem a jelenlegi vegzettsegeiddel is sikeresen tudnál pályázni, csak meg kell másznod a ranglétrát. Első korben mondjuk junior / asszisztens / elemző strat beszerző és társai, aztán 1-2 év után elő fogsz tudni lépni.

2022. febr. 17. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, ez így nagyon hasznos volt.
2022. febr. 27. 12:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!