Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Pályakezdő gyógytornászok,...

Pályakezdő gyógytornászok, akik kiábrándultak a szakmából?

Figyelt kérdés

Végzős gyógytornász hallgató vagyok és az az igazság, hogy a 4 éves képzés alatt évről évre csökkent a szakma iránti lelkesedésem a kórházi gyakorlatok során.


Természetesen én is úgy kezdtem, hogy akár ingyen is, csak segíteni másoknak, de már ott tartok, hogy macerás az egész és közben sok negatív inger is ér a magyar eü. Ben...


Nagyon telített a szakma, csak a lakhelyemtől 40 km-re van állás, ha akad félévente 1, 25 éves koromig 330 nettot kapok, majd utána 280 -at az szja miatt, pedig 3 éves munkaviszonyom lesz addigra, ameddig nem csinálsz 150 ezerért egy plussz képzést, addig nem kifejezetten vagy valaki, valamint a kórházakban nagyon negatív ingerek érnek, sok ember akivel találkoztam 27 éves kor alatt már most meg van fáradva, ki van égve, továbbá még megy az egymás lenézése és a folyamatos versengés a kollégák között...


Érdeklődni szeretnék, hogy van-e esetleg aki ugyan így látja a dolgokat és esetleg pár év munkaviszony után elhagyta a szakmát, vagy jelenleg nagyon közel áll hozzá?


Természetesen tudom, hogy ez egy csodálatos szakma, meg privátba kell csinálni, meg tudhattam volna, hogy mire vállakozok stb, a csapból is ez folyik, de én most konkrétan a pályát elhagyó emberekre lennék kíváncsi és az erre vonatkozó döntésüknek az okára.

Jelenleg ott tartok, hogy le diplomázok (4 év alatt végig minimum 4.3 kki, tehát nem bukdácsolok), majd elmegyek bármilyen más szakmába dolgozni, ahol jobbak a lehetőségek.



#kiábrándulás #gyógytornász #kiégés #Pálya elhagyása #Szakma elhagyás #Munka, szakma,
2022. febr. 18. 09:05
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Vagy specializálódsz... babákra vagy hasonlóra csinálsz egy vállalkozást és pl leszel házhoz járó gyógytornász idősekhez vagy tartasz fejlesztéseket gyerekeknek, babáknak. Mindezt számlaképesen, megállapítasz egy árat, amiért megéri neked ezt csinálni és ennyi.

Ismerőscsaj reumatológián volt gyógymasszőr, majd saját vállalkozást csinált. 5000 Ft 45 perces kezelés és teli a naptára. Sokat dolgozik, de sokat is keres még a költségei kifizetése után se panaszkodik.

2022. febr. 18. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Az elsőnek köszönöm szépen a kedves tanácsokat, valóban vannak ilyen lehetőségek, viszont én erről tudok, természetesen privátban éri meg csinálni ezt (2 év kórházi gyakorlat után tudsz privátba menni HA van vendégköröd, meg ki tudod termelni a bérleti díjat + KATÁT), valamint úgy, hogy csinálsz még 3 kiegészítő terápiát 150.000 ft/db áron.

A kérdés itt az igazából, hogy vannak-e még olyan szakmabeli emberek, akik ugyan úgy kiábrándultak pályakezdőként a szakmából és nekik mi volt erre az okuk? Esetleg ugyan az, amiket én felsoroltam, vagy érték őket más ingerek is?


Kedves 2. hozzászóló, attól tartok, hogy nem értetted a kérdésemet, valamint úgy gondolom, hogy az egészségügyben sem dolgozól, mert ha így lenne, akkor nem ezt írtad volna (nem jó buli a covid osztályon dolgozni segédápolóként, gyógytornász diplomával, miközben töltöd a 2 év kötelező kórházi gyakorlatodat főállásban....). Csak kíváncsiságból szeretném megkérdezni, hogy mennyi idős a gyógytornászod? Gyanítom, hogy nem 35 év alatti, nem pályakezdő, és nincs kiábrándulva a szakmából amire a kérdésem önmagában vonatkozott.

2022. febr. 18. 12:00
 3/5 anonim ***** válasza:
A #2-es a vakkantásával arra célzott, és igaza is van, hogy már most, hallgató korodban kezdj el kialakítani egy magánpraxist. Nem kell neked az egészségügyben 280-ért dolgozni, ahol negatív élmények értek. Tessék magánpraxist építeni, és elkérni piacképes árat a csúcs szolgáltatásért!
2022. febr. 18. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
100%

Szia!

Én átérzem a helyzetedet. Ugyanígy voltam, maga az elméleti képzés (ami ugye rengeteg gyakorlat is), tetszett, de a kórházi gyakorlatok alatt "kiégtem", kiábrándultam a szakmából. Szerintem későn kezdenek minket kiküldeni "terepre", és aki addig nem járt kórházban, nem igazán tudja, mi is lesz majd a való életben a munka. Én diplomázás után nem tudtam elhelyezkedni, aztán költöztünk is, meg családot alapítottunk, így kimaradt pár év. Közben külföldre jöttünk, itt időbe telt, mire a diplomámat elfogadtattam, és most kezdtem el a szakmában dolgozni. Én most nem kórházban vagyok, hanem háziorvosi rendszerben, ez sokkal jobb. Viszont, én még mindig erősen gondolkodok a váltáson. Ha lesz egy kis időm (gyerekek mellett nem egyszerű), akkor elkezdek mást is tanulni. Nekem az is kiábrándító a szakmában, hogy sokszor nem igazán tudunk segíteni, és bizonyos eszközeink nincsenek is meg. (pl ha úgy látom, hogy valakinek kellene egy röntgen, akkor javaslatot tehetek a háziorvosnak, de én magam nem kérhetek - és ez is valahol azt mutatja, hogy nem elég "komoly" a szakmánk...) Tapasztaltam már azt is, hogy nem veszik komolyan a szakmánkat, vagy kórházban dolgozva kvázi azt sem tudják, mit csinálunk...

És ezek mellett menj el sok-sok tanfolyamra, és rengeteg tanulás, főleg az elején, mert az egyetem nagyon nem készít fel a tényleges praktizálásra. Folyamatosan képzéseken részt venni, sokszor egy havi fizetés áráért, emellett szakmai cikkeket olvasni, hogy kövesd az újdonságokat. Mindig "felkapnak" valamit, évekig az a sláger, majd készítenek egy kutatást, és kijelentik, hogy "semmivel sem jobb, mint a korábbi technikák". Sok a "vagy működik, vagy nem" technika, próbálkozz, kísérletezz...

Én a kórházban azt sem szerettem, hogy sokszor te könyörögsz a betegnek, hogy csináljuk, amit kell. Amúgy sem való mindenkinek a kórházi munka, és én egy vagyok közülük. Ehhez képest az ambuláns rendelés, ahol most vagyok, nagyon szuper. Itt mondjuk nagy a hajtás, kevés az időd egy betegre, és korlátozott, hányszor láthatod. Nyilván emiatt sokszor nem tudod azt nyújtani, amit tudnál/szeretnél. Ez is frusztráló.

Nyilván, ha valaki elhivatott, akkor ledolgozza azt a 2 évet így vagy úgy, utána ki tud menni magánba...itt az a kérdés, hogy érzed-e úgy, hogy neked való a szakma, szereted-e a munkát, vagy sem. Ha pl. túl vagy a 2 éven, utána a magánrendelés már tetszene-e? Mert akkor érdemes addig "kiszenvedni".

Ahogy fentebb is írták, ha valaki jól akar keresni ebben a szakmában, akkor rengeteget kell dolgozni (ami már pl. gyerekek mellett nem igazán lehetséges). (Míg pl. mérnökként mondjuk egy "sima" állással is meglehet annyit keresni, mint gyt-ként túlórázva...)

Szerintem is diplomázz most már le, azzal semmit nem veszítesz, rengeteg munkád van benne. Keresgélj majd, és próbálj meg elhelyezkedni olyan helyen, ami esetleg tetszene. Pár hónap alatt úgyis el fogod tudni dönteni, hogy akarod-e folytatni, vagy sem, és ha nem, még mindig fel tudsz mondani és másba kezdeni. Vagy akár munka mellett elkezdeni egy tanfolyamot, vagy legalább tájékozódni, hogy mit szeretnél tanulni/dolgozni. Én legalábbis így csinálom most.

Egyébként több szaktársamról is tudom, hogy anno, diplomázás után nem a szakmában kezdtek el dolgozni. Volt, aki utána visszatért, de olyat is tudok, aki dolgozott benne, majd elhagyta. Nem vagy egyedül ezekkel az érzésekkel :)

Sok sikert az államvizsgához majd!

2022. febr. 21. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 YogiTea válasza:

Kedves Kérdező!


Szavakkal ki sem tudom fejezni, mennyire ugyanebben a cipőben járok. Én tavaly júniusban diplomáztam és már az államvizsgára kèszülvèn azon gondolkodtam, hogy majd merre tovább, mert ez a szakma több ok miatt sem az én utam.. Nem ismerek senkit, aki már pályakezdőkènt váltani szeretne/szeretett volna, így én most nagyon megörültem neked (bocsi :D) és ha van kedved, nagyon szívesen beszélgetnèk veled, akár itt, akár pl Messengeren.


Várom válaszod! :)

2022. júl. 11. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!