Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ennyire nincs ember számvitel...

Ennyire nincs ember számvitel területen, vagy silány a felhozatal? Nem értem, hogy vehettek fel ilyen gyorsan?

Figyelt kérdés

Elküldtem egy helyre az önéletrajzom egy junior pozícióra és pár napon belül már interjú volt, majd pár napra rá ajánlatot kaptam.

Állításuk szerint rengetegen jelentkeztek (láttam is Linkedinen, hogy tényleg sokan és más helyeken is fent volt a hirdetés). Kezdő fizetést is írtak a hirdetésben, ami nettó 50 ezerrel meghaladja a nagy könyvvizsgáló cégek kezdőinek fizetését.

Mégis simán bejutottam. Pedig csak egy diplomám van, középfokú angolom, összedobtam egy jó kis önéletrajzot. Ennyi. Az interjúm napján ismét kiírták valahova, hogy sürgősen kell ember, pedig az azelőtti héten ugye rengetegen jelentkeztek. Nem igazán értem, hogy juthattam én be. Nem voltam rossz az interjún, de azért tökéletes se.

Akinek van rálátása vagy tapasztalata, attól kérdezném. Ilyen sokan jelentkeznek olyan állásra, amire nincs is meg a szükséges végzettségük? Vagy sokan már az önéletrajzot is igénytelenül állítják össze?


2022. febr. 20. 20:15
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, de általában nem osztják meg a cégek - jogi/etikai, stb. okokból, hogy mért A-t veszik fel, és mért nem B-t vagy C-t.

Nyilván szakmai és szubjektív szempontok egyaránt közrejátszanak.

2022. febr. 20. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
A cegek sokszor szeretik eljatszani hogy huu de sok a jelentkezo hozzajuk... nagy kamu a legtobb esetben
2022. febr. 20. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Hali

Privátban át tudnád küldeni, hogy melyik cég? Nagyban függ tőle.

2022. febr. 20. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Keveset kértél
2022. febr. 20. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

A nincs ember vagy silány a felhozatal végeredményben ugyanazt jelenti, nem? :D

Amúgy tényleg nincs, a jelentkezők döntő többsége teljesen alkalmatlan, aktatológatós irodai munkát keres, bármi féle affinitás nélkül. (Az is számít, hogy hol diplomáztál, jónevű cégek nem igazán szeretik a noname közgáz diplomákat.)

2022. febr. 20. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Ez a nagyon sok jelentkezős szöveg általában azért van benyomva, hogy ne mondj hatalmas fizu igényt, az lebegjen a fejed felett ilyenkor, hogy ha túl nagyot mondassz, akkor van 10 másik aki kevesebbért megcsinálja.
2022. febr. 21. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

A 6-osnak igaza van. Egyébként elég sok az ember, kérdés, hogy melyik cég, hol van.

Nekem hr-es azt mondta több száz önéletrajzot kapnak az ilyen munkákra. De végig sem olvassák, mert nincs rá kapacitásuk, az 1. nap, akik beadták, abból válogatnak. Főleg, ha sürgősen kell az ember, akkor nem várnak sokat. Megfeleltél, a bérigényed sem volt magas, szimpatikus voltál nekik, Örülj.

2022. febr. 21. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Hát... azért nem túl jó jel, hogy téged felvettek, de közben máris sürgősen keresnek újabb dolgozót. Ezek szerint minimum két ember ment el a cégtől egyszerre, akiket most pótolni kell. Hacsak nem nyugdíjba ment mind a kettő, esetleg szülni, akkor nem túl jó, hogy ilyen rövid időn belül két ember is elhagyja a céget. Lehet, hogy nem véletlen.
2022. febr. 21. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Eleve 2 embert kerestek a céghez erre a posztra, folyamatosan bővülnek. A fizetési igényt illetően, az egyik hirdetésben (ugye több platformon hirdettek) szerepelt a fizetés is. Ennek ellenére interjún kérdezték a bérigényt. A fölső határnak a hirdetésben szereplő összeget adtam meg, alsó határnak pedig egy bruttó 30 000 Forinttal kevesebb összeget. Jött az ajánlat és meglepődtem, a felső határt ajánlották.

Linkedinen ugye látom, hogy hatvanan jelentkeztek már a posztra, mert ott kiírja. A többi platformon fogalmam sincs, de én is máshol jelentkeztem. Ebből gondolom, hogy nem kamu, hogy sokan jelentkeztek. Ezért nem is értem, hogy miért pont rám esett a választás.

2022. febr. 21. 14:38
 10/13 anonim ***** válasza:

Az álláskeresés olyan rosszabb a lottó. Anno teljes pályakezdőként hónapokig a legótvarabb ssc-k sem jeleztek vissza néha, pár hónapra rá meg a világ egyik legmenőbb tanácsadócégéhez interjúztam management consultantnak..

Lehet jobb a cv-d mint sejted, véletlenül jobban optimalizálva van a cv-d a scanning keresőszavakra, a hr-es kislány ezt nyitotta meg elsőként, bármi előfordulhat.

2022. febr. 21. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!