Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Gyógyszergyárnál(Egis, Richter...

Gyógyszergyárnál(Egis, Richter stb), milyen dolgozni biomérnökként?

Figyelt kérdés

Az lenne a kérdésem, hogy miket csináltok egy nap, milyen pozícióban dolgoztok és mennyit kerestek/kerestetek? Illetve nehéz volt e bekerülni?


Pályaválasztás előtt állok és nem tudom, hogy pénzügy(közgáz bsc pénzügy msc) vagy biomérnök felé menjek... Mindkettő terület rendkívül érdekel.


Köszönöm a válaszokat!



2022. febr. 21. 09:43
 1/9 anonim ***** válasza:
83%

Eléggé különböző a két terület, szerintem ezt csak te tudod eldönteni, hogy milyen területen dolgoznál a hátralévő életedben. Leírhatnám a tapasztalatomat, meg hogy mi a véleményem a fenti munkahelyekről, de az csak egy szubjektív, saját tapasztalaton alapul. Ha azt mondanám, hogy tök jó munkahely mindkettő, attól még lesz 100 másik, aki hányingerrel megy be reggel, vagy gondol vissza rá úgy.

Azért,hogy kis konkrétumot is mondjak, bármilyen területen dolgozol a gyárakban biomérnökként, nem lesz nagy változatosság, nagy kihívás benne. Pár év után már demotivál, de mindig lesz okod maradni...pöccre kapod a fizetést a hó végén.

2022. febr. 21. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszodat!! Szivesen elolvasnám a szubjektív véleményedet/ tapasztalatodat^^ Akár privátban is... Nagyon hálás lennék érte :)
2022. febr. 21. 11:46
 3/9 anonim ***** válasza:
24%
Egy biztos: többet mint biorobotként.
2022. febr. 21. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
71%

A biomérnök sokkal jobb hidd el. Egy speciális tudást ad és mégiscsak mérnöki diploma, az ilyen munkavállalókért harcolnak a munkáltatók, nem ritkán egymásra licitálva fizetésekben.


A közgáz diplomával meg csak egy leszel a sok irodista közül,aki bármikor könnyen pótolható és sorban állnak a helyére.


Ha a biomérnököt választod garantálom, hogy évek után is emlékezni fogsz majd a tanácsomra.

2022. febr. 21. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
52%

#1 vagyok. Nem szeretem a multi környezetet és már soha nem mennék vissza. Nem értek egyet a 4. válaszolóval, sőt! Biomérnökért SOHA nem fog versenyezni egy gyógyszergyár. Lehet hogy közgazdászból több van, és bár engem nem kifejezetten nem vonz a gazdasági szféra, mégis azt látom, hogy ezerszer több terület, lehetőség nyílik meg a közgazdász diplomával. Számtalan helyre nyújt belépőt, míg egy biomérnök csakis akkor lehet valaki, ha pl kutatni megy és talán egyszer majd lesz valami érdemleges publikálása, amiért nevet szerez magának.

Nem tudom mennyit tudsz a biomérnöki szakról, vagy milyen reményeid vannak, de ha számodra a biomérnöki szak csak egy eshetőség és nem AZ EGYETLEN VÁLASZTÁSOD, nem leszel vele elégedett és 10 év gyógyszergyár után egy kiégett műszakvezető leszel.

2022. febr. 21. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Én a gyógyszeriparban dolgozom, és nem javaslom a biomérnöki képzést, ha hosszú távon Magyarországon szeretnél dolgozni a gyógyszeriparban, mert jelenleg eléggé limitált azoknak a pozicióknak a száma, ahová biomérnököket (is) keresnek.


A gyógyszeripar jól fizető, kifejezetten stabil munkahelyet kínál, jó karrierlehetőséggel, nagyon sokfajta továbbfejlődési lehetőséggel, és külföldön is versenyképesek az ebben a szektorban szerzett munkatapasztalatok.


Ha gyószeriparban dolgoznál, akkor vegyész, vegyészmérnöki, gyógyszerész vagy orvosi diplomát érdemes szerezni, ezekkel egyébként a gyógyszeriparon kívül is nagyon jól el lehet helyezkedni.

2023. ápr. 6. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
76%

Sztem ez mar nem igaz, hogy egy mernokert versenyeznek a cégek

. Maximum ahol kevesebb a juttatás és keves a jelentkező. Sőt, sztem lassan csak az info, villamos, mecha trió az amivel jol lehet keresni, és talán még a gepesz valami nagy auto vagy gepgyarto multinál. Az ilyen agrar, környezet, epìtő, epìtész, közlekedés, élelmiszer meg hasonló mérnök szakokat mar nem is ajanlanam senkinek.

2023. ápr. 7. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Gyors keresés eredménye a jobinfo.hu állásportálon:


biológus - 24 találat

Biomérnök - 47 találat

Vegyész - 1482 találat

vegyészmérnök - 101 találat

gépészmérnök - 589 találat

gyógyszerész - 95 találat

orvos - 2108 találat


Megnézheted más portálokon is, de ez nagyjából irányadó, hogy milyen képzettségre van kereslet. A biomérnökre nem nagyon van kereslet, és a biológusra sem.

2023. ápr. 11. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Hogy dontottel vegul kerdezo?
jan. 13. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!