Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha rendelkezem közgazdasági...

Ha rendelkezem közgazdasági BSc, MSc PhD diplomákkal és bolti eladóként helyezkedem el (5113 Bolti eladó), akkor minimálbérre, vagy garantált bérminimumra vagyok jogosult?

Figyelt kérdés

2022. febr. 23. 09:15
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
97%
Mivel a pozíció nem követeli meg a szaktudást így minimálbérre vagy jogosult.
2022. febr. 23. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
78%

#napitroll

A PhD egyébként nem diploma, hanem tudományos fokozat, te szerencsétlen.

2022. febr. 23. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
88%

Így van, az első írja helyesen. Csak akkor kapod a végzettségedhez illő garantált bérminimumot, ha a pozíció ezt megköveteli.


Egyébként nem biztos hogy troll, én a PhD végén nagyon vonzónak találom a Lidl kasszások életét. :D

2022. febr. 23. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
mininálbér
2022. febr. 23. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
37%
Nagyon életszerű, h egy közgáz phd-s elmegy bolti eladónak😅😅 ha végképp nem kapna a végzettségéhez megfelelő állást (aminek az esélye kb 0,01%), akkor is valami egyéb irodai melóra fog menni.
2022. febr. 23. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Kedves Mind!


A PhD is diploma, legalábbis hasonlóan a BSc MSc végezttségemhez oklevél a neve, van sorszáma stb.

És noha úgy gondoljátok egyértelmű, hogy kapkod utánam a piac, de per pillanat az egyetemi bérem még a 15%-os emeléssel is két harmada egy bolti eladó ismerősömének.

2022. febr. 23. 20:24
 7/13 anonim ***** válasza:
85%

Miért dolgozol az egyetemnek? Gondolom tanársegéd vagy, hát az a helyzet, h tudtad mire vállalkozol...

Én a helyedben elkezdeném nézgetni a komolyabb hirdetéseket, mnb, pénzugyminisztérium, bankok ilyesmik.

2022. febr. 23. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Ahogy #7-es írta. Ha ezek után még továbbra is olthatatlan vágyat érzel a tanítás iránt, akkor próbáld megbeszélni, hogy részmunkaidőben tudnál tovább tanítani a mostani helyeden.
2022. febr. 23. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Ssc be is siman mehetnel. Ha mar phd d van akkor nyelvet is tudsz. Szoval nem is ertem ezt. Talan nem olyan helyen laksz?

Amugy nekem mindegymeg nem kotekszem.cdak hat erted,vannak lehetosegeid. De ha mondjuk vonz a bolti elado munka,akkor hat neked kell tudni es lepni es azt dolgozni. Neha amugy meg en is elgondolkodok de aztan rajovok, hogy megse. Mesterdiplomam van es ssc ben dolgozom

2022. febr. 24. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Mi az az ssc?


Engem a kutatás vonz, a könyvírás stb. Csak ebből nehéz önmagában megélni. Kéne valami munka amiből megélek a "hobbim" mellé, elsődlegesen nyárra.

2022. febr. 24. 09:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!