Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha egy nagyárúházból egy...

Ha egy nagyárúházból egy ember megvásárol több darabszámban LEGO termékeket majd ezeket több pénzért elkezdi hirdetni internetes felületeken majd ezt a tevékenységet sikeres eladások után ismétli az akármilyen engedély és adózás nélkül törnténhet?

Figyelt kérdés
Egyre több helyen látom ezt a jelenséget, de nem vagyok tisztában ennek a jogi hátterével, Ezen dolgok után szerintem valahogyan kellene adózni, mert üzletszerűen viszonteladóként árúsítja a termékeket a másodpiacon.
2022. febr. 25. 09:14
A kérdező szavazást indított:
Törvényes és semmilyen jogi következménye nincs.
Adóköteles és megfelelő körülmények között végezhető tevékenység.
16 szavazat
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Természetesen adóköteles és engedélyköteles is. Habár nem értem, hogy miért venném meg az embertől X+2 forintért, ha az áruházban meg tudom venni X forintért.
2022. febr. 25. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Újabban ebbő űznek sportot a facebook marketplace en az emberek sajnos.. Pontos törvénycikket vagy valamit amire lehet hivatkozni ezek ellen a dolgok ellen tudna linkelni valaki?
2022. febr. 25. 09:21
 3/7 anonim ***** válasza:
42%

Éves 800e Ft forgalomig azt csinál amit akar...

Tegnap voltam LIDL üzlet nyitásnál, valaki 15 akciós grillt vett, elég pofátlan dolognak tartom, de nem lehet vele mit csinálni.

2022. febr. 25. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Azért baromira nem így van, hogy éves 800 ezerig azt csinál, amit akar. Ha már alapból azért veszi meg, hogy továbbadja haszonnal, akkor az első forinttól kezdve adóköteles. Kérdező, ajánlom figyelmedbe az szja törvényt és pl a 210/2009. (IX. 29.) Korm. rendeletet.
2022. febr. 25. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

"Éves 800e Ft forgalomig azt csinál amit akar"


Igen, akkor ha a gyerek régi megunt legóit adja el. Ha üzletszerűen csinálja (már pedig a kérdésben megfogalmazott árusítás egyértelműen annak minősül) akkor nincs adómentességi határ.

2022. febr. 25. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Így van üzletszerűen űzött tevékenységnél adóköteles a jövedelem (a haszon). Hogyha a régi Lego-it árulja valaki, az az összeghatárig mint ingóság értékesítés adómentes.


A Marketplace-en bontatlan Legokkal üzletelők kivárják, amíg a Lego kivonja az adott termékeket a forgalomból és ha szerencséjük van, akkor idővel feljebb megy az áruk.


Olyanok is vannak, akik a zsákbamacska modellben árult gyűjthető minifigurákat kitapogatják, és felvásárolják az összes olyan darabot ami potenciálisan kelendő lehet. Ilyen pl a Viking a 20. szériából. 1390-ért árulták a figurákat a Lego storeban, de Vikinget már csak az eladó segítségével tudtam magamnak venni mert leraboltàk a szemetek és láttam, hogy a marketplace-en árulják darabját 4-5 ezerért… ez amúgy az üzérkedés fogalmát is kimeríti.

2022. febr. 25. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, így beigazolódott amit gondoltam. Jelenleg az auchan akcióban lévő készletekkel művelik ezt.. egy 35 ezer forintert megvásárolt készletet 47-50 ezerért teszegetnek ki eladni a marketplacere... hihetetlen..
2022. febr. 25. 15:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!