Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » SOS hogyan szerezzem meg a...

SOS hogyan szerezzem meg a jogosan járó fizetésem?

Figyelt kérdés
Adott egy cég. Állam bácsi ugyebár emelte a minimálbért mindenkinek. Na most kitalált számokkal vezessük le a problémám. Kaptam 5000 Ft-ot a számlámra és 2000-ret hozzá postán. Én bolond belementem mert,kell a pénz és a munka. Na már most. Nézzük tovább.... állam bácsi emelésével van jelenleg számlára utalva 7000 Ft-om. Hol a postán utalt 2000? Eltűnt? 2 hete érdeklődtem emailben erről. Nem válaszoltak. Tegnap újra írtam,de nem túl kedves hangnemben érdeklődve, hogy megkapták e az előző mailt és ha igen,akkor mikor várhatók választ. Persze beleírtam már az elsőbe, hogy ÍRÁSBAN szeretném a választ. Erre ma felhívnak, hogy nem küldenek pénzt mert,most ugyanannyit kapok mint,eddig... mondom,de nem többet kéne keresnem? Erre az irodista teszi az érethetetlent, hogy nincs is itt probléma... Levezettem neki a fenti számokkal a példá....a nő olyan egyszerű agyilag,mint egy amőba..... továbbra is köti az ebet a karóhoz. Mindennek tetejében, amikor mondtam, hogy mindezt írásban is szeretném látni,megmondta, hogy ő nem fogja leírni.....

2022. febr. 25. 10:02
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:
Bocsánat a hibákért,de szétrobbanok.
2022. febr. 25. 10:02
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Már bocs, de szerintem a cégnek igaza van. Te havi 7 ezer forintban állapodtál meg velük, amit eddig 5+2-ben kaptál meg. Most 7+0-ban kapod meg ugyanazt a pénzt. Nincs itt probléma. Amíg a minimálbér felett keresel, addig ez teljesen ok. Ha neked kevés, akkor állapodj meg velük fizetésemelésben.
2022. febr. 25. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Na épp ezaz, hogy a minimálbér alatt keresek. Egyébként megértelek téged is,de szerintem akkor is emelkednie kellett volna a fizumnak. A főnökkel soha életemben nem beszéltem, ő nem alacsonyodik le a munkások szintjére,csak az irodista kommunikál,de ő is rendesen lekezelő stílusban.
2022. febr. 25. 10:09
 4/18 anonim ***** válasza:
88%

3: hogyhogy minimálbér alatt?? Hány órás munkaviszonyról van szó?


Ha nem teljes (8 órás) akkor a minimálbér arányos részét kell nézned!

2022. febr. 25. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Nem 8 órás munka. Sajnos arányos leosztáshoz viszonyítva is kevesebbet keresek. Egyébként ez a cég már az elején sóherkedett. Úgy vettek át egy másik cégtől. Ahhoz a céghez viszonyítva kevesebb fizetést akartak adni, amibe nem mentem bele. Erre jött az, hogy akkor postán küldik a fennmaradó összeget. Ezt nem csak velem, hanem minden olyan alkalmazottal eljátszották,akiket a másik cégtől vettek át. Tömeges felmondás lett volna,ha nem adnak minimum annyit, mint a másik cégnél. Sokan,akik megtehették már akkor elmentek másik munkát keresni. Azt hozzáteszem, hogy itt nem csak a fizetéssel van probléma,hanem a munkaeszközök is a lehető legolcsóbbak....a minőségi munkát persze elvárják.
2022. febr. 25. 10:25
 6/18 anonim ***** válasza:
Akkor sem törvényszerű a béremelés. Nyilván ha nem éri el a minimálbért, akkor problémás, viszont ha nem éri el a minimálbért, akkor gondolom vissza lettetek rakva 4-5-6-7 órába. Az már problémás és nem törvényes a beleegyezésed nélkül.
2022. febr. 25. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Jól látod. Vissza lettünk rakva. 4 órában voltunk a régi cégnél. Itt papíron 2 órás a munka. Sokan felmondanánk,de nem tehetjük meg mert,nincs más munkalehetőség szinte és ezt a cég is tudja. Legtöbbünknek gyereke van és nem tudunk plusz egy órát oda-vissza utazgatni és időben hozni-vinni az oviba, iskolába a gyereket. Van, akinek a nagyi segít így, könnyebb,de többünk esetében még nem nyugdíjasak a nagyszülők és apuka a fő "kereső" a családban.
2022. febr. 25. 10:38
 8/18 anonim ***** válasza:
5: ha arányosítás után kevesebb, mint a minimálbér, akkor törvényellenes. Ilyet nem is tehet.
2022. febr. 25. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
56%
Ezert kellett volna gondolkodni gyerekvallalas elott.
2022. febr. 25. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Kedves 9-es köszönöm a hasznos hozzászólásod,de tényleg. Csakhogy tudd, volt "rendes" munkám,de mióta anya lettem volt olyan, hogy interjún megkérdezték van e gyerek.... utána nem is hívtak többet. Na vajon miért? Segítségképp a megoldás egy része az, hogy a munkáltató szemében nem vagy hasznos mert, " a gyerek miatt úgyis sokat leszel szabadságon". Na de hagyjuk.
2022. febr. 25. 11:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!