Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Munkanélküli segélyt, azaz az...

Munkanélküli segélyt, azaz az álláskeresési járadékot tényleg vissza kell fizetni, ha nem talál az ember állást bizonyos időn belül?

Figyelt kérdés

2022. febr. 28. 22:38
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Dehogy kell.

Azért megdolgoztál előtte, csak azoknak adják, akiknak volt előtte minimum 360 nap munkaviszonya.


Egyedül akkor kell visszafizetni, ha gyedre megy az ember és hasonlók, akkor már nem munkanélküli. Vagy ha letartóztatják.

2022. febr. 28. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

360nap az munkanap, vagy ennyi naptári nap alatt kellett legyen munkaviszony? (Bár mind a két lehetőséget bőven tejesítettem, csak kíváncsi vagyok)


Köszi

2022. febr. 28. 22:51
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

A nap, az nap. Nem munkanap. Ha valamit napban adnak meg, az mindig naptári napot jelent. Ha nem azt jelentené, akkor munkanapban adnák meg.


A járadék igénylését közvetlenül megelőző 3 évben legalább 360 napnyi jogosító időnek kell lennie, akkor vagy jogosult a járadékra. Minden 10 napnyi jogosító idő után 1 nap járadékra vagy jogosult. Tehát a maximális 90 napnyi járadékhoz legalább 900 napnyi munkaviszony szükségeltetik. Ha csak 360 napod van, akkor 36 nap járadékra vagy jogosult, és így tovább. A járadékos nap, itt is naptári napot jelent.

2022. márc. 1. 03:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
75%
Èn ha 2 hét alatt találtam melót akkor is felvettem a maradék 2,5 hónapra járó lóvét. Ha kéred akkor 80 százalékát odaadjàk a pénznek miután találtál melót. Minek hagyjam bent a rendszerbe? Ìgyse úgyse lesz több csak ez a nevetséges 3 hónap. Akkor inkább legyen nálam a pénz.
2022. márc. 1. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!