Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Aktuális helyen nagyobb...

Aktuális helyen nagyobb mértékű fizetésemelést csak úgy lehet elérni, ha versenyezniük kell egy másik ajánlattal?

Figyelt kérdés

Általában mindenhol csak max ilyen inflációkövető béremelés szokott lenni, ami pár százalék. Ha nincs mondjuk éppen egy kompetitív helyzet és befut egy jobb ajánlat máshonnan, akkor is lehet kérni tegyük fel +30%-ot?

Nyilván most arra gondolok, ha ugyanabban a pozícióban marad valaki. Ha előléptetik értelemszerűen növekszik a bére is.



2022. márc. 3. 11:27
 1/5 anonim ***** válasza:
nem
2022. márc. 3. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem nagyon. Nálunk volt olyan, hogy a csaj bement a főnökhöz, hogy felmond. Főnök megkérdezte, miért. Mondta, hogy szeret itt, de kevés a pénz. Főnök beígérte a béremelést, csaj maradt. Aztán a HR megfedte a főnököt, hogy neki nincs joga csak úgy év közben béremelést ígérgetni. Csaj hoppon maradt, de aztán talált másik helyet hamar.

Szóval a legtöbb helyen még csak nem is a közvetlen főnök dönt a béremelésről, megvannak az időszakok mikor lehet adni, kb. hány százalékot.

Viszont az újakat már munkaerőpiaci áron veszik fel, szóval az új pályakezdő többet keres, mint aki évek óta ott van a cégnél, sajnos ez bár nem igazságos, de nekik logikus, mert csak annak kell emelni a bérét, aki elmegy, aki marad, annak nem. Kb 10-20 % lesz az, aki emiatt elmegy, szóval így még mindig olcsóbb, mint emelni mindenkinek.

Szóval csak úgy lesz magasabb béred, ha másik céghez mész.

2022. márc. 3. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

érdemes 2-3 évente melóhelyet váltani, ha több lóvét akarsz

5-10 év alatt szépen el fog inflálódni a fizud, ha egy helyen maradsz

2022. márc. 3. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
100%

Kétélű dolog ez is. rövid leszek.

emelést kértem nem kaptam.

állást kezdtem keresni, találtam is , főnökhöz be, mondtam ez az ajánlat máshonnan-ráígér vagy megyek oda.


Ráígért. Nem mentem el.

De nem élvezhettem sokáig az emelt bért, mert fél évre rá kirúgtak.

Sokba kerülök... meg is mondták.


Az új hely meg hallani se akart rólam akkorra.

2022. márc. 3. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

#4 millió szakirodalom van fent a neten, hogy counter-offert csak a legritkább esetben szabad elfogadni.

Ezzel az a baj, hogy az új cégnél elvágod magad, mert ha nem fogadod el az offert (tfh megadják amit kérsz), akkor komolytalannak fogsz tűnni). A régi helyen meg, miután beadtad a felmondásodat, te leszel a közellenség. Megtartanak addig, amíg megkeresik az utódodat, utána kalap-kabát, lehet menni. Az álláskeresésnek, állásváltásnak is megvannak a maga szabályai, amiket nem jó megszegni, mert könnyen a padlóra eshetsz. A céges politika sajnos könyörtelen.

2022. márc. 3. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!