Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A meló diák iskolaszövetkezet...

A meló diák iskolaszövetkezet mennyit von le a fizetésemből? Hány százalékot?

Figyelt kérdés
Sok embertől hallom hogy nem eri meg hozzájuk menni, mert sokat vonnak le a fizetésből maguknak. Ez igaz?

2022. márc. 4. 21:17
 1/10 anonim ***** válasza:
12%

Pontosan nem tudom, de 3 eve a paromek cege dolgozott diakokkal szovetkezeten keresztul es mondtak hogy majdnem a fele pdnzt ok teszik el a diakok bere utan.

Aszem 1100 bruttot kaptak a diakok orankent, abbol ugy lejott nekik az szja, de a szovetkezet 2000-t kapott per kopf per ora

2022. márc. 4. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
31%
Marmint a fele penzt ok teszik resz alatt a diakszovetkezetet ertem :)
2022. márc. 4. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
43%

Ha diákként dolgozol diákszövetkezeten keresztül, kizárólag az SZJA-t vonják le, ami 15%, nincs olyan, hogy itt ennyit, ott pedig annyit. Ez mindenhol fix.

Most a 25 év alatti SZJA kedvezmény miatt azonban már ezt sem vonják le, ha a diák nincs 25 éves.

2022. márc. 4. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
70%
3-as, a diak bruttojabol levonjak az szja-t, de azon felul nyilvan van penze a diakszovetkezetnek.. nem ingyen csinaljak ok sem
2022. márc. 4. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
48%

Az SZJA-t nem minden esetben vonják le, mint írtam is felül, de abban igazad van, hogy nem ingyen csinálja egyik iskola szövetkezet sem, nekik is vannak költségeik.

De ez teljesen irreleváns a dolgozó szempontjából, neki csak az a kérdés, hol kap magasabb az órabére. Hiába hirdeti meg X diákszövetkezetnél a Tesco az árufeltöltői pozíciót 10ezer forintért óránként, amiből a diák megkap mondjuk 2000-et óránként, illetve Y diákszövetkezetnél 5000-ért óránként, amiből a dolgozó szintén megkap 1500-at, akkor is nyilván az X szövetkezethez kell menni dolgozni, hiába ott "levontak a fizetéséből" 80%-ot, Y szövetkezet esetében pedig csak ~30%-ot.

2022. márc. 4. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
71%

Nagyon sok mindent kell tisztába tenni a kérdező, de néhány válaszoló számára is.


1. Január 1. óta a 25 év alatti diákok megkapják a teljes bruttójukat nettóba. Járulékot már eddig se kellett fizetniük a diákmunkásként dolgozóknak, csak SZJA-t, de január óta már SZJA-t sem kell a 25 év alattiaknak. (Ha 25 év alatti vagy, de már felnőttként dolgozol, akkor persze kell járulékokat, de SZJA-t akkor sem.)


2. Kérdező, megállapodsz egy fix összegben (általában órabérben) az iskolaszövetkezettel és utána azt a pénzt kapod. Pont. Az hogy ők mennyi jutalékban állapodnak meg maguk számára a munkáltatóval, az úgymond nem a te dolgod főleg azért, mert az a pénz amúgy sem hozzád kerülne és azt nem a te fizetésedből vonják le maguknak. Az a közvetítő cég haszna, amiért téged összeköt a munkahelyeddel, ahol diákként tudsz dolgozni sokszor jobb pénzért, mint az ott dolgozó órabéresek (a járulék és szja kedvezmények miatt).

2022. márc. 4. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
19%
30-45% között vonnak le működési költségként, nonprofitként üzemelnek, ezért kiadják maguknak a pénzt vezetői prémiumként.
2022. márc. 5. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
47%
Miért kellett lepontozni? Dolgoztam jó pár olyan gyárban vagy mondjuk boltban diákként, ahol az ottani felnőtt dolgozók irigykedtek a diákmunkásokra, mert a diákoknak és a felnőtteknek ugyanannyi volt a bruttó órabére, de a diákok többet kaptak meg abból nettóba.
2022. márc. 5. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
60%
Gondolom ugyanazért, amiért engem is, 3-as vagyok. Nem értem mi a gond a válaszommal...
2022. márc. 5. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Tudom hogy az SZJA-t már nem vonják le a bruttóból, viszont dolgoztam már egy másik diákszovetkezetnél ahol annyi volt az órabérem amennyi mondtak és írtak, mínusz az SZJA, mert az még tavaly volt. Viszont most úgy néz ki, hogy a Meló-Diáknál találtam munkát és sokan megijesztettek hogy ők iszonyatosan át tudják verni az embert.
2022. márc. 5. 10:34

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!