Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Az informatikusoknak tényleg...

Az informatikusoknak tényleg ennyire rugalmas a munkaidejük és ilyen keveset dolgoznak?

Figyelt kérdés
Otthonról dolgozok, ahogy a lakótársam is, nekem viszont kötött munkaidőm van. Ő meg ahogy észerevettem, akkor kezd dolgozni, amikor akar. Van hogy 9-10 körül kezdi és délután 4 körül általában végez is, szóval a 8 óra munkaidő biztos nincs meg neki. Napközben is van hogy elmegy fél-egy órára, gondolom enni vagy boltba. Nem ismerem pontosan a munkakörét, annyit tudok hogy nem programozó vagy szoftverfejlesztő. Az IT Services-nél dolgozik. Őszintén szólva kicsit irigy vagyok rá. Mennyire általános ez az informatikusoknál?

2022. márc. 8. 14:46
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
89%
Igen.
2022. márc. 8. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
90%
Biztos van ahol nem, de a normálisabb helyeken ez teljesen általános.
2022. márc. 8. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
61%
Nálunk nem. 6-ra jönnek, és addig maradnak amíg meló van. Ez délután 2-3 óra. Onnan jönnek a délutánosok, 22-ig, majd reggel hatig az éjszakások. Gyakorlatilag 3 műszakban. Aki meg terepre megy, az amíg a meló tart.
2022. márc. 8. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
88%
van aki igen, mondjuk aki üzemeltet az nem.
2022. márc. 8. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 BeefEater ***** válasza:
92%

Vannak olyan munkakörök, amikor a munkát kicsit nehéz körülírni. Velem előfordult már olyan, hogy egy probléma megoldására a kádban, vagy sörözés közben jöttem rá. Akkor én most igazából dolgoztam, vagy nem?

Sok helyen azért ennyire rugalmasak mert azt szeretnék, hogy a munkavállaló is rugalmas legyen, ha kell.

2022. márc. 8. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
97%
Hat alapvetoen igen. Nalunk annyi megszoritas van, hogy amerikaiakkal dolgozunk egyutt ezert sokszor vannak meetingek este, keso delutan, de egyebkent kb mindenki leszarja hogy osztod be az idodet, a lenyeg, hogy a feladat legyen hataridore keszen.
2022. márc. 8. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
És ha 2 óra alatt kész van a feladat akkor annyi volt a munka aznapra?
2022. márc. 8. 15:31
 8/14 BeefEater ***** válasza:
97%
Általában nem naponta van beosztva a munka, hanem 2 hetes ciklusokra például. De ha rendszeresen túl hamar elfogy a tennivaló én szoktam szóéni a főnöknek, hogy jöhet több is.
2022. márc. 8. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
78%
Van amikor egy-egy nap elhúzódik, mert későn kezdődik egy meeting vagy be akarok fejezni valamit, ami bosszant és kell még rá 1-2 óra, hogy megoldjam. Ilyenkor a héten egy másik nap lecsúsztatom ezeket az órákat. Arra figyelek, hogy havi szinten átlagolva meglegyen a napi 8 óra úgy érzésre, de ebben benne van az, hogy egy nap 9-10 órát dolgozok, máskor meg csak 6-ot, mert elintézek a városban ezt-azt.
2022. márc. 8. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
60%

A cegnel ahol doloztam az elmult egy evben olyan volt hogy atlag heti 6 orat kellett dolgozzak...

Netto 850et kerestem, budapest it, full home office

2022. márc. 8. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!