Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Érdemes lenne két gazdasági...

Érdemes lenne két gazdasági mesterszakot is elvégezni?

Figyelt kérdés
Egy üzleti szakot, pl. vezetés és szervezés, illetve egy közgazdaságtudományi szakot, pl. közgazdálkodás és közpolitika. Így mindkét területhez értenék.

2022. márc. 15. 21:38
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
nem
2022. márc. 16. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Komoly vezetői állásban levő embereknél nem láttam még ilyet LinkedInen.
2022. márc. 16. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Az akadémiai pálya vonz. Kutatni akarok
2022. márc. 16. 13:12
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Az nagyon szép és nemes dolog, személy szerint ahhoz nem tudok mit hozzátenni. Apám kutató-óraadó, amit látok onnan, az az hogy szerintem az egyetem alatt versenyezz inkább, és próbálj a lehető leghamarabb phd-ra menni, azon kívül más nem jut az eszembe, de ismétlem, én nem vagyok ebben benne.


Keress a területről, ami érdekel, 10-15 kutatót, és írj nekik egy emailt (ezen a területen nyilvánosak az e-mailek csak rá kell keresni), amiben konkrét kérdéseket teszel föl. A legjobbak az eldöntendő, vagy a 2-3 szóban megválaszolható kérdések, kerüld ezeket a nyílt általános "hogy legyek kutató" kategóriájú dolgokat.

Ha csak a fele válaszol (de több fog, ígérem), már kapsz 5-6 nagyon is megalapozott tanácsot. Légy proaktív, építs kapcsolatokat.

2022. márc. 16. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Engem elsősorban olyasmik érdekelnek, hogy hogyan lehet egy országban megteremteni a jólétet, felszámolni a szegénységet, milyen mértékű legyen az állami szerepvállalás, fenntartható e a nyugdíjrendszer stb…Ilyenekkel akarok foglalkozni
2022. márc. 17. 20:24
 6/7 anonim ***** válasza:
Na és mondjuk, ha ezekre mind megtalálod elméletileg a megoldást akkor mihez fogsz kezdeni ?
2022. ápr. 27. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Könyvet írok róla
2022. ápr. 27. 23:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!