Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mi értelme a két állásnak, 16...

Mi értelme a két állásnak, 16 órázásnak, külföldi melónak, ha az ember évek múlva is ugyanott tart, nem jut semmivel előrébb, boldogtalan, nincs élete, csak panaszkodik?

Figyelt kérdés

Sok ilyen embert ismerek, akik több állásban dolgoznak, megjárták külföldet, olyan állásuk van, hogy látástól mikulásig dolgoznak, mégis boldogtalanok és csak panaszkodnak...

Az a durva, hogy akik megjárták külföldet, ők sem jutottak semmivel előrébb az életükben... Hazajöttek 2 - 3 millióval, ami kb. semmire sem elég... Olyan is van, aki kint sem tudott semmot félretenni, mert kint jóval drágább az élet és hazajön ugyanúgy, ahogy kiment... Maximum társaságban tud vagánykodni vele, hogy megjárt külföldet...

Ugyanúgy albérletben laknak vagy a szüleikkel és ugyanazt a melót végzik, mint a külföldi kint tartózkodásuk előtt...

A másik, aki több állásban dolgozik vagy tizenórázik, mégsem halad előrébb az életében... Csak azt hallom, hogy romokban a kapcsolata, nincsenek barátai, semmi élete nincs... Ráadásul, félretenni sem tud szinte semmit ugyanúgy... Elege van az egész életéből...

Az ilyen emberek is gyakran ott vannak közel a negyvenhez. Alkoholisták, boldogtalanok, nincs ugyanúgy semmijük...

Itt vagyok én. Nem keresek sokat. Nincs szinte semmim. Nincs autóm(megengedhetném magamnak, volt is, de felesleges luxusnak tartottam, ezért eladtam), teljesen az én tulajdonomban lévő házam. Mégis boldog vagyok, mert van időm élvezni az életet, van időm a hobbijaimra!

Nem vágytam soha külföldi luxusnyaralásokra, hiper - szuper autóra! Nekem elég ennyi, hogy van szabadidőm, élvezhetem az életet! Sokan nem értik az egyszerűségemet, pedig én így vagyok boldog!

Félreértés ne legyen! Dolgoztam én is másodállásban szombatonként! De, boldogtalan voltam, szomorú, hogy a héten egy napom marad, amit élvezhetek...

Vannak olyan kollegáim, akik elmentek vonatvezetőnek, gyári melósnak és ugyanott tartanak az életükben, mint én...

Se család, se boldogság, semmi... Vagy nincs kapcsolatuk vagy a szakítás szélén vannak...

Azokat megértem, akiknek svájci franc hitelük van és örülnek, ha ki tudják nyőgni a havi törlesztőt...

De, most nem rájuk gondolok, hanem az átlagemberekre. Akik egyébként nem szorulnának rá a rabszolga életre, mégis ezt választják.



2022. márc. 16. 21:07
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
82%
Így tartja kedvük.
2022. márc. 16. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
78%
Én sem látom értelmét itt esszéket írni egy kérdéshez, te mégis megteszed. Nem vagyunk egyformák.
2022. márc. 16. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
24%
Én csak 4 órát dolgozok (portás), a szüleimmel élek még mindig. Sportos vagyok, divatos, havonta 2 csaj mindig megvan (20on évesek) és csak röhögök, mikor az érettségi találkozókon csak én nem vagyok még ősz, meg kopaszodó. 39 F Csajoknak amúgy mindig bekamuzom,h csak átmenetileg költöztem haza. Eddig mindegyik be/lenyelte xd
2022. márc. 16. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
84%

Hátja, sokan amikor kimennek külföldre csak azt nézik, h meglesz a havi (nekik) nagy pénz, de abba nem gondolnak bele, h ez csak Mo-on számít nagynak, kint megy elmegy pikk-pakk.

Az angliai gyári munkás-gyümölcsszedő-mosogatónak angol viszonyok kozott szinten fos fizetése van, foleg ha tartani akarja a Mo-on megszokott dolgait.

2022. márc. 16. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Kettes: én meg annak nem látom értelmét, hogy ezt ideböfögted... Meg azt, hogy neked megerőltető 5 percet olvasni, ennek ellenére pazarlod a kérdésemre az időt... Örülök, hogy ilyen szerencsés vagy, hogy ennyi szabadidőd van!🙂

Hármas: neked meg pacsi!😀

2022. márc. 16. 21:53
 6/15 A kérdező kommentje:
Elismerem, hogy biztos izgalmas egy idegen országban kint élni! De, annak nem látom értelmét, H az illető nem profitál az egészből, csak leégve jön haza és visszakullog itthon a szalag mellé a gyárba...
2022. márc. 16. 21:54
 7/15 anonim ***** válasza:
8%
Hát én semmi izgalmasat nem látnék egy idegen országban. Tudod mi az izgalmas: nyáron sátorozni Siófokon és nézni a sok fiatal muffot, meg várni, h éjszaka mikor rúgnak be. Az izgalmas. Mg ingyen utazni a vonat WC-ben siófokig, azon parázva, h bekopogtat-e a kalauz :) 3as voltam.
2022. márc. 16. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
6%
Én se mentem sehova, nem is szakadtam meg a melózásban, van pénzem, hiperszuper autóm, külföldre járok, meg ahova akarok és mégsincs semmi bajom. Jól érzem magam.
2022. márc. 16. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Ha te jól érzed magad, akkor mit zavarnak a többiek?
2022. márc. 16. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
66%

Ezzel te nem csak lenézed azt, aki kevesebbel kezdte és a sok próbálkozás ellenére is csak kevesebbje van, mint neked? Senki se ugyanonnan indult..

Nem fogod fel, hogy a te életed is luxus sokaknak a jelenben..

2022. márc. 17. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!