Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mit és hogyan érdemes elmondan...

Mit és hogyan érdemes elmondani állásinterjún?

Figyelt kérdés

Állásinterjúra megyek. Mit mondjak ha kérdezik, hogy miért jöttem el az előző munkahelyemről, illetve hogy miért nem dolgozom már lassan fél éve?

Az igazság az, hogy az előző munkámmal nem volt bajom, igazából szerettem, de 1-2 ember kivételével furkáltak a kollégák, egyszerűen nem szerettem a közösséget és azt ami ott ment... Kissé bele is betegedtem. De ezt így be lehet vallani az interjún? Igazából azért is jöttem el, mert előbb-utóbb amúgyis el kellett volna jönnöm, mert határozott idejűvé tették a munkaszerződésemet.


Az ok amiért nem dolgozom ennyi ideje, mert egyszerűen nem találok munkát, nem sok interjún voltam sajnos pedig sok helyre beadtam a jelentkezésem. A közelünkben nincs sok lehetőség és rengeteg az álláskereső. A másik meg hogy kicsit jól esett pihenni, összeszedni magam az előző munkahelyem után. Beteg is voltam, műtöttek is, bár állást végig kerestem, de ez sajnos így jött össze.


Szerintetek mit és hogyan érdemes elmondani? Nem szégyen hogy ennyi idő kimaradt és nem dolgozom? Nagy hátrány hogy az előző munkahelyemen nem szerettek/nem szerettem a közösséget? (Sokan mentek el onnan szintén emiatt, mert nem szerették a furkálódó, kibeszélő társaságot.)



2022. márc. 18. 00:39
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Mièrt jött el az előző helyről?

Mert határozott idejű szerződésem volt, lejárt és akit helyettesítettem visszajött/ befejeződött a peojekt, amire felvettek



Miért nem dolgozik fél éve?

Szántam egy kis időt nyelvtanulásra/besegítettem egy családtag ápolásába

2022. márc. 18. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2022. márc. 18. 09:27
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Mit csinaltal ennyi ideg,mondhatsz igazabol barmit ami privat. Csaladdal,utazassal kapcsolatosat, es mivel privat tema igy nem fogjak firtatni. Onkenteskedes munkat is kitalalhatsz.


Elozo munkahelyrol is mondhatod,hogy rendben voltak ott a dolgok es halas vagy hogy resze lehettel, viszont ugy gondolod hogy a celjaid eleresehez ez a ceg megfelelobb,mert itt neked tetszik az ertekrendje a cegnek,jokat hallottal...es itt mondasz celokat es pozitivumokat.

Szoval igazabol lehet hazudni jonmodon,senkiben sem kart teve.

Es mivel nem szidjuk a korabbi munkahelyet ,igy vigyazni is kell a szavakkal.


Sok sikert

2022. márc. 19. 03:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat! 😊
2022. márc. 19. 04:11
 5/5 anonim válasza:
Itt vannak tippek: [link]
2022. márc. 29. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!