Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Valaki tapasztalt hátrányos...

Valaki tapasztalt hátrányos megkülönböztetést ‘job-hopperkedés’ miatt?

Figyelt kérdés

Mindenhol azt olvasni, hogy hátrányosan megkülönböztetik azokat akik job-hopperkednek, viszont én és ismerősi körömből senki hasonlót nem tapasztalt.


19-ben kezdtem gyakornokként dolgozni. Rá három hónapra céget váltottam. Utána ott voltam 20 hónapot, (12 gyakornok, 8 főállás) majd ismét céget váltottam. Jelenlegi cégemnél 6 hónapja vagyok és kaptam egy sokkal jobb lehetőséget amit jövőhéten véglegesítünk. Szóval innen is lépek 9 hónap után - 3 hónap felmondási idő.


Állásinterjúkon meg se kérdezték miért váltottam/váltanék. Persze elmondtam azért és mindre volt logikus magyarázat - nem az anyagiak - de ezt két mondatban lerendeztük és léptünk tovább az interjúval.


Szóval részemről soha semmi negatívum nem ért emiatt és nincs két éve, hogy főállásban dolgozok és közel háromszorosát fogom keresni az új helyemen mint mikor elkezdtem főállásban dolgozni.


2022. márc. 20. 22:27
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Én nagyon is. Eddig 6 hónapig voltam egy helyen, ahonnan én mondtam fel, mert utáltam. A következő helyen 3 hónapig voltam, mert a próbaidő végén csak úgy kiraktak. Fél évbe telt állást találni, mindegyik interjún megkérdezték miért jöttem el ezekről a helyekről.
2022. márc. 20. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Semmi negatívumot nem tapasztaltam, az elmúlt egy évben kétszer váltottam, interjún mindig meg tudtam indokolni logikusan amikor kérdezték, mindkét helyről okkal jöttem el a munkakörülmények miatt. Persze ha valaki hosszú távon havonta vált munkahelyet, az lehet hogy hátrány, de 1-1,5 év után nem hinném, hogy gyanús az ember. 9 hónap is okés még szerintem, ha meg tudod indokolni értelmesen
2022. márc. 20. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Szinten semmi negativum. Szerintem azert hatalmas különbség van az kozott hogy valaki valtogat cegek kozott vagy mint 1 es kirugodik cegektol
2022. márc. 21. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Én tapasztaltam ilyet. Pl. én mérnöki vonalon mozgok, és itt összetett technologiáknál kb. fél év mire beletanulsz a dolgokba.

Az előző munkahelyemen 15 hónapot töltöttem és többször előfordult olyan, hogy azt kérdezték interjún "miért jöttem el onnan 9/10 hónap után?" (lefelé tévedve az időtartamban)

Én valahol megértem a dolgot, de ha egyébként mindenben megfelelő vagy, akkor felvesznek így-is úgy-is, mert kell a képzett, tapasztalt munkaerő.

2022. márc. 21. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk több mint egy évig tart a betanítás így nem vesszük fel aki fél évente munkahelyet vált.
2022. márc. 21. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
A HR-esek és a cégek a "hónaposókat" nem szeretik, tehát azokat akiknek még évet se voltak el egy helyen azt annyira nem szeretik. Ha voltak helyeid ahol akár te, akár a cég küldött el pár hónap után, az annyira nem gáz, dehát mint az 1-es válaszoló egyik cégnél hónap másiknál három, meg még folytatva harmadiknál hónap stb stb... Ezt nem szeretik, legyen munkahelyed ahol azért 1 évet vagy éveket voltál el és nem hónapokat. Akkor annyira nem probléma.
2022. máj. 28. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

A HR-esek és a cégek a "hónaposókat" nem szeretik, tehát azokat akiknek még 1 évet se voltak el egy helyen azt annyira nem szeretik. Ha voltak helyeid ahol akár te, akár a cég küldött el pár hónap után, az annyira nem gáz, de hát mint az 1-es válaszoló egyik cégnél 1 hónap másiknál három, meg még folytatva harmadiknál 9 hónap stb stb... Ezt nem szeretik, legyen munkahelyed ahol azért 1 évet legaább vagy éveket voltál el és nem hónapokat. Akkor annyira nem probléma.


* A számok lemaradtak, most pótoltam

2022. máj. 28. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!