Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Illik e az álláspályázattal...

Illik e az álláspályázattal kapcsolatban érdeklődni a HR-nél?

Figyelt kérdés

Az intézmény oldalán jelentkeztem, kb. 2 hete, de az állásbörzén is kint voltak nyitott pozíciókkal. Elméletileg a jelentkezés folyamatos, az önéletrajzodat egy évig tárolják. Abszolút nem vagyok türelmetlen típus, még sosem hívtam fel így senkit, viszont ez tényleg álmaim hivatása, konkrétan ezzel fekszem, ezzel kelek, de hiú ábrándokba sem akarom kergetni magam. Egyébként azzal, hogy behívnak még egy nagyon hosszú kiválasztási folyamat indul el, de ott már tudnám, hogy az én rátermettségem dönt így vagy úgy.

Nem vagyok pályakezdő, jelenleg is egy jó pozícióban dolgozom, mégis jobban izgulok, mint kezdő koromban.

Mit gondoltok esetleg egy e-mailes érdeklődés tolakodásnak számítana?


2022. márc. 24. 15:51
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
2 hét után simán lehet érdeklődni, akár telefonon, akár emailben, semmiképp nem számít tolakodásnak. Az viszont, hogy 2 hét alatt nem szóltak vissza, nem sok jót jelent.
2022. márc. 24. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Igen
2022. márc. 24. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Szerintem fölösleges, akit fel akarnak venni vagy tovább akarnak menni vele, azt úgyis értesitik, altalában 2 héten belül, annál tovább reménykedni értelmetlen. Nem fogják attól meggondolni magukat, mert irtál nekik.
2022. márc. 24. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Gyakorlatilag mondhatjuk,hogy közszféra, eddig egy embert találtam, aki jelentkezett, őt több, mint egy hónap után hívták. Nem futnak a pozíciók álláskereső portálokon, az oldalukon van karrier pályázati lehetőség, azért is gondoltam, hogy talán egy érdeklődő e-mail nem annyira tolakodó, de egyébként a HR-es telefonszám is abszolút publikus.
2022. márc. 24. 17:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!