Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Melyik pozíciót válasszam?

Melyik pozíciót válasszam?

Figyelt kérdés

Tudom hülye kérdés, de hátha valaki rávilágít olyanra amire nem gondoltam.


Account Managerként fogok elhelyezkedni és két állás között kell döntenem.


Az egyik egy multicég, magánkórházat üzemeltet Magyarországon a másik pedig egy 30-40 fős szoftverfejlesztő KKV.


Multi PRO:

- Magánegészségügynek áll a világ, könnyebb a piac

- Kellemesebb irodai légkör, nagyobb társaságok, kedvez az extrovertált személyiségemnek

- Vélhetőleg sok a céges csapatépítő, ivászatok, pizzanap, ilyesmi baromságok ami a huszonévesként motiváló

- Egy esetleges válság esetén talán az EÜ szektor stabilabb marad

Kontra:

- Komolyabb szabályok, rugalmatlanság: fix munkaidő van, be kell érni időre, menetlevelet kell írni a kocsiba magánhasználat esetén is, homeoffice is korlátozva van - ez sajnos nálam erős ellenérv


KKV PRO:

- Szabadabb munkavégzés, nem kattognak a munkaidőn, mikor jövök, mikor megyek, csak az eredmény számít

- Nagyobb kihívások: összetett, egyedi projektek

- IT szektor, több lehetőség a későbbiekben

Kontra:

- Kis cég, kevés kolléga, akár szararcok is lehetnek, könnyen megunhatom

- Nem annyira jellemző a csapatépítő, események, jó esetben egy nyári buli és egy karácsonyi vacsora

- Válság esetén visszaeshet piac, rosszabb esetben akár leépítés is szóba jöhet (?)


Ezek jutottak eddig eszembe, de úgy érzem, hogy még nem tudok dönteni.


Mit gondoltok?



2022. márc. 24. 23:24
A kérdező szavazást indított:
EÜ szektor, Multi
IT szektor, KKV
15 szavazat
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Az IT sales-ben NAGYON sok pénz van, én nem is gondolkodnék a helyedben!
2022. márc. 25. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Az IT-t választanám. Válság esetén az EÜ előbb szakad be, mint az IT, a kis cégnél is lehet jó légkör, a csapatépítőket meg ne sajnáld, mert a munkatársakkal sose fogsz olyan jól szórakozni, mint a barátaiddal. Meg lehetnek egyéb gondok is pl. nálunk a legutóbbi csapatépítő után többen is Covidosak lettünk...
2022. márc. 25. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Azt választanám amelyik többet fizet.
2022. márc. 25. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
35%
Dolgoztam KKV-nál, soha többet. Aki meg azt írta, hogy EÜ be fog dőlni az téved. Magán EÜ nem fog beszakadni. Nem az jár magán EÜ-be akinek amúgy is alig van miből kijönni. EÜ-re is ugyan úgy szükség lesz mint a szoftverekre. Főleg, hogy a kkv IT cégek többsége ilyen ősrégi elavult ERP rendszereket fejleszt, értékesít, több évre visszahúzódó hibajegyekkel és bár nem fejleszteni mész, szerintem ez eléggé kihat az egész cégre.
2022. márc. 25. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Én dolgoztam KKV-nél és multinál is. Mindkettőnek megvan előnye-hátránya, de tapasztalatom szerint a KKV-nél több a pozitívum.

Én pont a multinál tapasztaltam, hogy ősrégi rendszerekkel dolgoznak. A legfőbb fejlesztő eszközünk névjegyében az szerepelt: (C) Oracle, 2002


A multinál nagyon bürokratikus minden, rugalmasság nem nagyon van és minden lassan megy. Előnye viszont a stabilitás. Multik esetében akkor kell menekülni, ha a felsővezetőséget lecserélik, mert onnantól kezd minden hanyatlani.


KKV általában sokkal rugalmasabb és én pl. sokkal kurrensebb rendszerekkel tudtam dolgozni, mint a multinál. Ellenben nagyon oda kell figyelni a bértárgyaláson, mert míg a multinál bérsáv van, addig a KKV-nél ha túl keveset kérsz, annyit is fogsz kapni, ha meg túl sokat, akkor nem vesznek fel.

2022. márc. 25. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat, ment a zöld kéz mindenkinek.


Ha érdekel valakit a két cég, akkor szívesen átküldöm privátban.

2022. márc. 25. 12:54
 7/8 anonim ***** válasza:
Hali! Én is az IT KKV-t javaslom, csak ebben a szektorban dolgoztam gyakorlaton kívül, és messze a legrugalmasabb helyek, magas fizukkal. Ha elküldöd privátban a nevét, lehet tudok többet mondani.
2022. márc. 25. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Közben ma 3 állásajánlat esett be, hogy egyszerűbb legyen az életem :D Úgy néz ki, hogy ez nem lesz életem legegyszerűbb döntése.


Köszönöm az eddigi tanácsokat.

2022. márc. 25. 16:51

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!