Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mennyi nyereséget tudnak...

Mennyi nyereséget tudnak termelni a vasasok?

Figyelt kérdés
Lomtalanítás lesz nálunk és a falut ellepték a vasasok. Ilyenkor mindig elgondolkozom, hogy vajon mennyire éri meg ez nekik? Egész álló nap mint a keselyűk, köröznek azzal a huszonéves furgonnal, aminek lehet vagy 15 literes a fogyasztása; gondolom nem viszik túlzásba, de minimális szervizigényük van; eleve ketten vagy többen csinálják, tehát eloszlik a jutalom. Tonnákat be kell gyűjteniük, hogy itt valami profitot realizálhassanak, vagy rosszul gondolom? Lehet, hogy aztán óránként fordulnak a méhtelepen.

2022. márc. 25. 11:46
 1/9 anonim ***** válasza:
92%
tezsvírem napi 30-40 ezret hoz nekünk.
2022. márc. 25. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Az biztos, hogy ezzel a kettesben döcögéssel zabál az autó, tegyük fel, hogy 4 naponta tankolni kell, legutóbb egy Tranzitot láttam (5 perce), annak 80 literes a tankja. 2 hét alatt 3,5x kell tankolni, ami azt jelenti, hogy 280 liter üzemanyagot használtok 14 nap alatt, ami jelen árszabás mellett 134 400 Ft. Vegyünk akkor 35 ezres hasznot, ez két hét alatt 490 000 Ft, ebből vonjuk le az üzemanyagot ami 355 600 Forint, és minimum ketten vagytok, tehát 177 800 Ft két alatt.


Ez nem is hangzik rosszul két hétre, de reggeltől-estig dolgozol érte és azért ez kemény fizikai munka. Még mindig megkérdőjelezem ennek a pozitív megtérülését.


(tudom, hogy kamuválasz volt)

2022. márc. 25. 12:04
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

“ Ez nem is hangzik rosszul két hétre, de reggeltől-estig dolgozol érte és azért ez kemény fizikai munka. Még mindig megkérdőjelezem ennek a pozitív megtérülését.”


Ez egy cintányér munka, nah és kik csinálják? Nah ugye…


A legtöbb teljes kiörlésűnek van 8 (vagy annyi se) általánosa jobb esetbe tudnak olvasni. (Nyilván tisztelet a kivételnek) Szerinted hova vennék fel őket úgy, hogy még ennyit is keressenek? Létezik egyáltalán az a pozíció?

2022. márc. 25. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
84%

A fém árak az egekben vannak. 1 kiló vas 80-90ft, 1 kiló vörösréz 2400ft, 1 kiló sárgaréz 1500ft, 1 kiló ALU 600ft stb.

Magyarán 1 tonna vasért jó esetben 80 ezret kapnak, és a színesfémekről nem is beszélve.

Csináltam én is sokáig, igaz nem a lomizást hanem családiházaknál szedtük össze a vashulladékot, rossz autókat stb. Alkalmanként 1 napra simán megvolt belőle 60-100 ezer.

Nyilván nem egész évben megy ez, illetve magánszemélyenként 600.000 forintig tudsz leadni méhben adómentesen. Ha adózni kellene úgy már egyáltalán nem érné meg. Persze könnyedén kijátszható a rendszer mert haverok/család stb. bárki nevére lehet leadni aki beregisztrált a rendszerbe.


Az üzemanyag elméleted meg hülyeség, mert heti 140 litert senki nem tankolna.

Eleve ezek helyben pár tíz kilométert kocsikáznak összesen (ami max 10-15 ezer forint üzemanyag), aztán egyben elviszik a vasat ha nagyobb mennyiség összejött.

2022. márc. 25. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
76%
etetni kell a pulyákat, nem tudok válogatni tezsvír, igen kb ennyit keresünk meg
2022. márc. 25. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Értem és köszönöm a válaszod, nem vagyok benne, csak tippelni tudtam, de jó látni pontos számokat is!


Az üzemanyag-elméletem egyébként nem tőlük jött, van egy ismerősöm aki hasonló kaliberű teherautóval végez áruszállítást, ő simán eltankol ennyit.

2022. márc. 25. 12:34
 7/9 anonim ***** válasza:
A tesók csővel tankolnak este a parkoloban a te kocsiból...
2022. márc. 25. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Legalábbis amíg nem elérhető nekik a vonóhorgos Tesla.
2022. márc. 26. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ipari szerelésekből vittem haza rézvezeték nyesedékeket, ami ment volna a szemetesbe takarítás során. Meglepődnél, hogy mennyit lehet vele keresni. A probléma nem is az, hogy nem lehet vele keresni, hanem hogy ha folyamatosan viszi az ember vagy hirtelen nagyon sokat próbál vinni, akkor felfigyel rá a hatóság és úgy már nem éri meg...
2022. ápr. 7. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!