Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért van nagyon kevés karrier...

Miért van nagyon kevés karrier példakép?

Figyelt kérdés

Pl elvégezte az egyetemet, utána tisztességesen megfizették a szakmai munkáját, amiben jól is teljesített, nem kellett rendszeresen állást váltania az előmentelhez. 5-10 év alatt mivel elégedettek voltak a munkájával ezért kinevezték vezető pozícióba, itt később megint előléptették és most így 10 évvel a nyugdíj előtt is egy megbecsült, jó vezetője a cégnek. Ez alatt az idő alatt igenis tudott vagyont szerezni magának (pl saját hitelmentes családi ház, autó, nyaraló, passzív jövedelmet hozó befektetés) és az egészsége, magánélete sem ment rá erre.


Ugyyan ezt leírhatnám pl diploma nélkül is, miszerint a szakképzés elvégzése után elkezdett dolgozni a szakmában, tisztességgel és szorgalommal végezte a munkáját ->

A esetben a válallat elismerve a munkáját művezetőt csinált belőle, sosem kellett lopnia a céges vagyonból, nem kellett munkahelyi eszközökkel fusiznia, nem dolgoztatták halálra, mégis előrejutott az életben (pl saját hitelmentes lakás/ház, autó, nyaralásra elegendő pénz, kisebb passzív jövedelmet biztosító befektetés)

B esetben mivel jól végezte munkáját és felismerte a piaci rést alapított egy céget, ahol újabb tehetséges embereket alkalmazva kisválallkozásba kezdett. A megbízóit sosem verte át, doglozóit megfizette tisztességgel és 40-50-es éveire szinten vagyonhoz tudott jutni.



2022. márc. 28. 12:14
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Van ilyen is.. csak ők nem szerepelnek nap mint nap a médiában, hanem élik a felépített életüket.
2022. márc. 28. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
MErt ez már nem az a kor.
2022. márc. 28. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Marpedig millioegy eset van. Lehet hogy ezt nem latod, de setalj az utcan, 90 szazaleka a cegeknek amit latsz az ilyen.


En dolgoztam mar tobb helyen, tobb vallalkozot megismertem. Barmikor elmondjak hogy mit hogyan epitettek fel, hogyan hoztak letre azt amit elertek ha tudsz jol kerdezni es olyan kornyezetbe is kerultok.


A legtobb embernek nem erdeke hogy peldakape legyenek masoknak, ezert is nem szerepelnek osszevissza mindenfele, de van egy csomo uzleti program kepzes ahol elmondanak nagyon sok mindent, elso kezbol tudsz meg toluk infokat. Pld IUP.


En mar 18 evesen tobb mint 20 vallalkozoval beszeltem, mert erdekelt a tema es erdekelt ki mit hogyan valositott meg. Egy idoben azt csinaltam hogy a kis falunk cegvzetoihez bementem es megkertem oket hogy meseljek el hogyan csinaltak, mert erdekel es meg szeretnem tanulni. Volt egy kis fuzetem, oda cegenkent lejegyzeteltem mindent. Sokan az elejen azt hitek hulye kisgyerek vagyok, de amikor lattak a fuzetem eleg sokan maskepp alltak mar hozzam.


Azota mar en is vallalkozo vagyok :)

2022. márc. 28. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!