Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Tudnátok mondani szakmákat,...

Tudnátok mondani szakmákat, ami netto 2500 - 3000 eur/ hó fizet Ausztriában?

Figyelt kérdés
Elsősorban közép vagy emelt szintű szakképzéssel végezhető munkakörökre vagyok kíváncsi. (Vagy szakképzettséget nem igénylő vagy gyakorlattal is végezhető)

2022. ápr. 2. 18:43
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
28%
Azért azt ne felejtsék el a hőbörgők, hogy a diplomás az irodában hegyezi a brét, miközben a nemdiplomás kitermeli neki is a fizetést. Jó, hogy nem feleannyiért kell a szart lapátolni, mint amennyiért elkávézgattok.
2022. ápr. 3. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:

10-es Amit felsoroltak a többiek az kb mind hiányszakma, talán kivétel a targoncás. Azért azt se felejtsük el hogy a mérnök 3000-től indul, de inkább 4000. Orvos 5,6... És így tovább.


11.-es. A diplomásnak ugyanúgy ki kell termelni a bérét, sok esetben a saját bérét termeli ki. Olyan is van hogy a saját állásával, pénzével felel a hibázik.


A diplomásnak nem csak a munkaidejét fizetik ki, hanem a 3-4-5-6 évnyi ráfordítást az idejéből, amit tanulással töltött.



"elkávézgattok" Nem mindenki Önkormányzatnál dolgozik :D


Ettől függetlenül értem mit szeretnél mondani, és vérlázítóak a bérkülönbségek. Pláne itthon.

2022. ápr. 4. 11:10
 13/16 anonim ***** válasza:
82%
Gyanítom hogy a 11-es a közszférában dolgozó diplomások alapján általánosít, és pl. egy multinál dolgozó mérnök munkájáról fogalma sincs. Tény hogy a legtöbb diplomás állás nem igényel fizikai munkavégzést, de attól még ugyaúgy fontos, produktív és nehéz munka lehet.
2022. ápr. 4. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%

Én fodrász vagyok, nekem 1300 a nettó fix bérem, plusz prémiumok, így kb 1600-ot kapok számlára, mellé átlagos havi 300-500 euró borravaló, pendlerpau, 13-14.havi, családi pótlék és bonus plus.

Férjem cnc gépbeállító, nappali, délutános, éjszakai műszakban dolgozik plusz túlóra, nettó 2700 euro meg a többi (pendler, adóvisszatérítések stb).

Apukám c+e sofőr, állandó napi turnusai vannak (Lidl-nél), neki 2500-3000 körül van a fizuja.

Testvérem autószerelő, szintén 2500 körül van a nettója.

Sógornőm benzinkúton dolgozik, 1800-2000 nettóért.

Párja klíma szerelő, ő 2800 körül keres.

Egy barátnőm felszolgáló egy pékségben, 1400 körül van a keresete, meg vagy 1000 körül a havi borravaló.

Sorolhatnám, mert sokak könyvelését én csinálom 🙂 Azt hozzátenném, hogy mindegyikünk a belét is kidolgozza😕


A teherautó, kamionsofőr most hiányszakma lett, rengeteg embert keresnek most.

2022. ápr. 5. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
71%

Oké, akkor a fejlett nyugat elérte azt, ami a hanyatló keleten folyamatban van. A proletárforradalmat a fizetések terén.


Baromira nem éri meg tanulni, egyetemet végezni. Jelenleg annyi előnye származik belőle az embernek, hogy fóromukon azt mondják, hegyezem a brét.....

2022. ápr. 6. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 NTBS ***** válasza:
A hiányszakmák. Építőipar, turizmus.
2022. aug. 24. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!