Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogy lehet ennyire elegedett...

Hogy lehet ennyire elegedett az alacsony fizetesevel?

Figyelt kérdés

Van egy baratnom akivel midnig veszekszunk a fizeteseken.Mivel szerintem a diplomaval ami piackepes jarhat egy jo fizetes. Meg 1 evvel ezelott palyakezdokent engem netto 300 felett felvettek es mondtam ez tok jo,de remelem hogy nem ragadok ezen a szinten tehat emelik 1 ev mulva .O 240e keresett x ev utan is es kioktatott,hogy ennyit soha sehol nem fogok kapni tobbet,alomvialgban elek ez rengeteg penz, (o is szakmaban dolgozik,csak o diploma nelkul )es o kb ugyanazokat a dolgokat csinalja,keves feleloseggel. En viszont foylamatosan uj doglokat kapok,fejlodhetek stb..

A lenyeg,hogy iden mikor jott a nagy inflcio ,stb mondta, hogy o nem is ker emelest a semmi munkajara. Megdobbentem… mondtam neki,ha le is értékeled a munkadat de inflacio van azt azert kerhetned…lassan a minimálbéresek szintjen lesz…

De vele errol nem lehet beszelni…viszont az egeszben az a legdobbentesebb ,hogy ugyanoda jarunk pszichológushoz es emeltek az arakon 9rol 12 ezerre.En mondtam,hogy ez nagy emeles hirtelen es lehet ennyit nem fogok kifizetni,o meg kardoskodott ,hogy ez semmi nem nagy osszeg es minden szolgaltatassal igy van a fodrasz olcsó 20-25e megerdemlik ,es nem ertem a kis fizetesebol hogyan fizeti ki? Sajat magat leertekeli,hogy az o munkaja egy nulla es minden diolomase is az nem erdemlnek semmit ,a szolgaltatok kerjek el a fizetese felet az jol van ugy?

Nem birom megerteni ezt a mentalitast.De o az aki gyereket is vallalt a semmire…persze anyos apos tartja el oket,de a fizetese rendben van…

Azert tart itt az orszag ahol,nekik az evvegi bonusz 50e es boldogok..es ha beszelnek vele hogy rosszul latja meg te leszel leoltva,hogy mit kepzelsz …


2022. ápr. 5. 11:15
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
93%
Mi a kerdesed?
2022. ápr. 5. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
92%
Nem a te dolgod. Ő örül neki. Ennyi.
2022. ápr. 5. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 A kérdező kommentje:

Hogy hogyan lehet valaki elegedett ennyi fizetessel ?

Hogy miert ertekeli le a diplomasokt es mondja azt,hogy a netto 300 rengeteg penz es mit kepzelnek?

Hogy kozben fizeti a sulyos osszegeket szoglaltatoknak es az rendben van ,az nem sok,de a sajat fozetese az tulzas?

Hogy hiaba magyarazod neki nem akarja elfogadni?

2022. ápr. 5. 11:31
 4/29 anonim ***** válasza:
89%
Honnan tudjuk? Te ismered.
2022. ápr. 5. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
80%
Miert nem tole kerdezed meg te felkegyelmu? Mi honnan tudjuk?
2022. ápr. 5. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
88%

Én rohadtul örülnék ha fixen, minden hónapban nettó 300-at megkapnék.

És igen, sokan el vannak tévedve. Lehet, hogy Bp-en vagy valami nagyobb központi városban ez nem kiemelkedő fizetés, de egyszerű, kevés felelőséggel járó, napi 8 órás, kényelmes (irodai) munkáért nettó 300 körüli bér álomnak számít.

2022. ápr. 5. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
73%
én is örülnék az átlag 300nak.. vezetői pozícióban, 10 fős csoporttal nincs meg ez az átlag egy multinál.
2022. ápr. 5. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
100%
Hat errol nincs mit mondanom. O egy mas szemely, maskepp gondolkodik
2022. ápr. 5. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
81%

Anyám is ilyen. Ő a postán dolgozik 25 éve gombokért, és nem is érti, mit képzelnek a mai fiatalok, hogy nem akarnak ilyen 200 ezrekért dolgozni, hát az is pénz, örülnének, hogy ennyi van, miért nem elég nekik semmi. És nem fogja fel, hogy lassan ebből a számlák kifizetése után kajára nem marad az embereknek. Ja, mert amúgy ő könnyen van a 150 ezres kis fizetésével, mikor apám keres mellette 600-at, nyilván nem érzi, hogy gond lenne, hogy keveset keres. A kedves barátnődet is ha eltartják apósék, és nem annyiból kell megélnie, amit keres, akkor persze, hogy nem érzi problémának a kevés fizetést.

Egyébként az ilyen mentalitás miatt nincsenek emberi fizetések ebben az országban. Hát a szar is valami, örüljünk neki és kussoljunk.

2022. ápr. 5. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
100%

"Egyébként az ilyen mentalitás miatt nincsenek emberi fizetések ebben az országban. Hát a szar is valami, örüljünk neki és kussoljunk."


Egyet értek. Csak az a baj, ha "pattogsz", attól még nem fogsz többet kapni, sőt még lehet ki is rógnak és MINDIG talál a cég olyan embert aki elvállalja kevesebbért vagy ugyan annyiért mint te. Sőt a legfurcsább, hogy a legtöbb cégnél ha valaki felmond, aki mondjuk nagyon jól csinálta a dolgát, nem próbálják meg marasztalni (legalábbis nem komoly szándékkal, pl. komoly béremeléssel), hanem simán elengedik és felvesznek a helyére akár egy sokkal kevésbé komepetens embert, akár sokkal több fizetésért. Ezt én soha nem értettem, de nálunk is pl. jellemző ez. Vagy a másik, hogy nem vesznek fel senkit, hanem a feladatokat szétosztják a többiek között, persze anyagi kompenzáció nélkül.

Sajnos ez a helyzet.

2022. ápr. 5. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!