Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért történik velem folyamato...

Miért történik velem folyamatosan balszerencse munka téren?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Egyszerűen azt érzem nagyon balszerencsés vagyok, hiába igyekszem.

Gyakornokként dolgoztam hűségesen és odaadóan egy cégnél (2,5 évet) ahol igérgették hogy főállásba átvesznek, majd mire odakerültem volna közölték hogy sajnos nem tudnak főállású pozit nyitni. Akkor elmentem egy céghez főállásba aminek a termékeit imádtam és tök lelkesen mentem oda dolgozni, és kiderült tök simlis a hely és semmi sem működik korrektül meg tisztán, céges eszközöket se kaptam stb, majd az lett a vége hogy még engem rúgtak ki egy hiba miatt (ami nem volt eget rengető), de utólag másik kollégától kiderült hogy a főnöknek nem voltam szimpatikus, és talált egy indokot amiért elküldhet.

Akkor már azóta 2 hónapja folyamatos álláskeresésbe vagyok de minden cég azt mondja hogy majd 2 hét múlva jelez vissza HA a 2. körre bejutok. Valaki visszajelez, valaki eltűnik.

Lett volna egy hely ahova felvettek volna de annyira nyomasztó volt az iroda, és alacsony bért ajánlottak hogy visszamondtam mert nem akartam úgy járni mint a legutóbbi helyen - nem tudom hogy ezért büntet-e a sors. Akkor volt egy cég ami iszonyat jónak tűnt, mondták hogy nagyon szimpi voltam és pozitív volt nekik velem az interjú, így megbeszéltünk egy 2. kört próbafeladattal, majd 1 nappal előtte visszamondták hogy mégis kiválasztottak valakit. Akkor sos-be bevállaltam alkalmi promóciós munkát, amire megkaptam a napokat majd azt is visszamondták nekem.

Folyamatosan azt érzem hogy a munkáltatók nem egészen korrektek, és már 2 hónapja nincs munkám, a szüleim segítenek de kétségbe vagyok esve. Velem van a baj? Szerintem rendes megjelenésű vagyok, intelligens, ugyanakkor visszahúzódóbb nem ez a nagy dumás, tehát inkább szerény, és próbálok kedvesen nyitni mindenki felé. Diákkánt minden munkahelyemen szerettek, de egyre jobban elvagyok keseredve miért jár rám a rúd...


24L


2022. ápr. 7. 08:33
 1/2 A kérdező kommentje:
bocsi a gyakornokásot úgy értem hogy egyetem alatt diákként egy cégnél dolgoztam, nem az egyetemi szakmai gyakorlatot csináltam 2,5 évig
2022. ápr. 7. 08:49
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Tudod mi a baj a mai világgal? Hogy a Facebookon mindenki a tökéletes életét mutatja csak, ami által azt gondolod, hogy mindenkinél minden nagyon flottul alakul, csak te vagy szerencsétlen. Nem! Ez ugyanúgy mással is megtörténik, csak érdekes mód azt senki nem reklámozza, hogy már a huszonharmadik állásinterjún vesz részt ebben a hónapban.

Egy pozira 10-15-en ráugranak, és szörnyen nehéz kitűnni a legjobbnak közülük. Fiatal vagy még, és lehet ha találnak egy tapasztaltabb kollégát, akkor rögtön feledésbe merülsz. Az se mellékes, hogy mennyit kérsz - ha jön egy nálad jóval olcsóbb jelölt, és nem igényel olyan nagy szaktudást a pozi, nyilván őt fogják választani. Ezzel most nem azt akartam mondani, hogy kérj minimálbért, csak azt, hogy a képzettségedhez/pozihoz megfelelő összeget mondj, és ne a főnök fizetését akard rögtön.

És az is baromi fontos szerintem, hogy lássák rajtad az érdeklődést. Ha kérdezel a munkáról, a csapatról, a mindennapokról, kvázi látják, hogy tényleg érdekel a munka, akkor ők is úgy állnak hozzád, hogy igen, ez a csaj egy komoly jelölt, proaktív, nem csak egy munka kell neki a pénz miatt hanem konkrétan EZ a munka kell neki. Megy a feladat után, és nem csak a sült galambot várja a szájába. Azzal nincs gond, ha csendes vagy, de interjún muszáj megmutatnod, hogy téged igenis érdekel ez a munka.

Aztán lehet, hogy nálad ezek a dolgok megvannak, nyilván nem ismerem a háttér történetet. Csak azt mondom, hogy egy esetleges elutasításnál ezekre az okokra tudok gondolni.

2022. ápr. 7. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!