Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Villanyszerelők mennyire...

Villanyszerelők mennyire kerülnek azbeszt közelébe?

Figyelt kérdés
Érdekel a villanyszerelő szakma, viszont olvastam róla, hogy vannak veszélyei. Egyik veszélyforrás, ami feltűnt nekem, hogy az adott épületben jelen lehet azbeszt tartalmú burkolat, amiből az azbesztszálak kiszabadulnak és munka közben belélegezhetőek. Mennyire találkoznak villanyszerelők azbeszttal?

2022. ápr. 11. 14:08
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
80%
Hát őszintén szólva ez ne legyen akadálya a szakmának..
2022. ápr. 11. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
82%
Csak mert ennyi erővel bármelyik szakmába fogsz találni veszélyforrást.
2022. ápr. 11. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
74%
inkább vízszerelő, a régi csöveknél, férhet hozzá.
2022. ápr. 11. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
88%
Azbesztnál csak fel kell venni egy maszkot. Villanyszerelésnél vannak nagyobb veszélyek, pl megcsap az áram
2022. ápr. 11. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
#1-nek: persze ne legyen akadálya, csak engem aggaszt, hogy az azbeszt egy elég erős karcinogén anyag, ami aszbesztózist, mezoteliómát és tüdőrákot okozhat, ha huzamosabb ideig ki vagy téve neki. Nem vagyok nagyon jártas az építőiparban, de Magyarországon még mindig elég sok épület van, aminek az építésénél azbesztet használtak mielőtt betiltották volna. Ráadásul az eltávolítása meglehetősen drága és körülményes és nem hiszem, hogy az erre vonatkozó szabályokat nagyon komolyan vennék az építőiparban.
2022. ápr. 11. 16:14
 6/11 anonim ***** válasza:
87%
nem értem villanyszerelőként miért pont az azbeszten pörögsz, ha nem jut a tüdőbe az ég világon semmi bajod nem lesz tőle. Villanyszerelőkre értelemszerűen az áram veszélyes, illetve leesel az állványról-létráról, beszakad alattad a fafödém, rádesik egy vakolatdarab, stb. Ismertem olyan villanyszerelőt akit az ölt meg hogy a kapucsengőbe egy kókány szerelő átkötötte. Vagy hogy áramszünetnél valaki bekapcsolja a nem bejelentett generátort és a kóbor áram kifüstöli az eonos szerelőt.
2022. ápr. 11. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Hmm, hát ezek tényleg durvább dolgok :D
2022. ápr. 11. 17:10
 8/11 anonim ***** válasza:
73%
vegyél föl akkor egy maszkot, máris meg van oldva a probléma.
2022. ápr. 11. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
43%

A laser nyomtató is. Akkor az irodát is hagyjuk ki.


A common rail dieselek is, akkor a városokat is kerüljük el.

2022. ápr. 11. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
20%
Tessék oltakozni, olyan, mint a golyóálló mellény. Tessék felvenni a vakcinát!
2022. ápr. 11. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!