Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Könnyű fizikai munka külföldön...

Könnyű fizikai munka külföldön, vagy irodai munka Magyarországon, fele/harmad annyi fizetésért?

Figyelt kérdés
Egyedülálló vagyok, most azon gondolkodom, hogy mi lenne, ha feladnám az itthoni életemet, és nekivágnék külföldnek. Bátyám kint van, az elején nála laknék. Viszont nekem csak olyan végzettségem van, amit csak itthon fogadnak el a munkaerőpiacon. Itthon irodai munkát végzek, nettó 280 ezret keresek, heti 2 nap home office. Kint viszont csak ilyen betanulható raktári kisegítő, vagy árufeltöltő, vagy akár mosogató munkákat tudnék elvállalni, amiktől őszintén szólva meglehetősen ódzkodom. Ti mennétek, vagy maradnátok?

2022. ápr. 11. 19:18
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
16%

Haverom most ment ki Bécs mellé dolgozni.


Havonta fizet a lakásra 750 Eurót ami most 800 Euró lesz.


A kaja 400 Euró.


A benzin 150 Euró


1400 Eurót keres így marad 50 Eurója havonta.


Viszont Ausztriában van 14 havi fizetés is + 1 hónap fizetett szabadság.


Illetve onnét kap majd nyugdíjat is.

2022. ápr. 11. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%
11-es, gratulálok a haverodnak, nagyon ügyes :)))
2022. ápr. 11. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%
#14 ez aztán az élet.
2022. ápr. 11. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
95%

Nem azért de itthon még rosszabb mint Ausztriában!

Keresel itthon 300 ezret. Egy lakás 130 ezer a kaja 90 ezer üzemanyag 60 ezer. Aztán marad 20 ezer forintod, és itthon nincsen 14 havi fizetés, továbbá a nyugdíj se valószínű, hogy itthon lesz.

2022. ápr. 11. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
91%
Nekem pénzügy alapszakos diplomám van, de én is kimentem 4 évre Angliába huszonévesen és ott összeszedtem egy vidéki lakás árát kemény spórolással. Könnyű fizikai munkát végeztem én is és céges szálláson laktam fillérekért. Mondjuk nekem azt éreztem nem volt más választásom, mert nincs olyan jómódú családom, aki adott volna egy lakást vagy megtámogatott volna egy önerővel huszonévesen. Utána hazajöttem, most se lettem vezérigazgató itthon, de legalább ami pénzt ott kint megkerestem azzal megalapoztam hogy itthon ne kelljen már albérletet/lakáshitelt fizetnem.
2022. ápr. 11. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

Az téged nem fog elóre vinni, hogy másokat beengedsz egy olyan döntésbe, amit neked kell tudni, meghozni és tisztában lenni mindennek önazonosságával.


A könyveléssel pedig jól helyezkedsz kellemesebb lesz, mint egy fizikai/gyári meló.

Gondolom nem poénból tetted le a könyvelőit.


Mindemellett azt tudnod kell:

Jelen könyvelők zöme, közel 50%-a már korban van. A következő 5-10évben drasztikus változások lesznek a szakmádban ez miatt is.


Azaz kevesebb lesz a "konkurencia" jóval. Több ügyfél, magasabb árakkal dolgozhatsz, főleg ha nem beosztott vagy valahol.


Érdemes alapon naprakésznek lenni a könyvelésben, fejlődni,(mint sok más ágon) főleg ha kis üzleti érzéked is van.


A szellemi munka mellé egy fizikai tevékenység pl sport könnyebb, mint ennek a forditottja.

2022. ápr. 12. 03:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:
Nincs könyvelői vizsgám, csak a könyvelésen dolgozom. Külkeres iskolát végeztem. Diplomám nincs.
2022. ápr. 12. 10:13
 18/19 anonim ***** válasza:
100%

Ha itthon sincsenek különösebb anyagi problémáid én nem mennék a helyedben.

Szar melóra csak úgy éri meg kimenni, ha szállást és esetleg kaját is kapsz, illetve csak rövidebb ideig, ha van valami konkrét anyagi célod: pl. lakást venni itthon. Csak az a baj, hogy az ilyen szar melókból nem fogsz már tudni itthon se venni semmit. Keresel nettó 1500-1600 eurót jó esetben, abból ha a felét sikerül valahogy félretenned is hány évet kellene kinn melóznod, hogy bármilyen putrit tudj itthon venni? Ugyanúgy 10-15-20 év meló és kemény spórolás...

2022. ápr. 12. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 Katona Dius ***** válasza:
Én is könyvelő vagyok,hasonló miatt vivodtam egy jó ideig. De aztán mostanában arra jutottam,lehet inkább kivaltom a regisztrált merlegkepest,és könyvek cégeknek egyéni vállalkozóként is rendes meló mellett. Nem lenne szívem itt hagyni a mostani életem.
2022. ápr. 13. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!