Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Vendéglátásban dolgozók a...

Vendéglátásban dolgozók a hétvégi és ünnepnapi munkáért szoktak pótlékot kapni?

Figyelt kérdés

2022. ápr. 13. 19:49
 1/9 anonim ***** válasza:
85%
Dehogy.
2022. ápr. 13. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
85%
A párom dolgozik vendéglátásban. Semmilyen pótlékot, plusz juttatást nem kap. Ilyenkor ünnepek alatt sem. Napi bér van. De mehet a szabadnapján is dolgozni ugyanazért a bérért mint máskor, mert az előre felvett rendelések teljesítését a műszakban lévők nem tudják teljesíteni. De nyílván van olyan hely ahol ez nem így van.
2022. ápr. 13. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm!:(
2022. ápr. 13. 20:21
 4/9 anonim ***** válasza:
58%

2 forinttal többet nem kapsz...

Mi meg karácsonykor sem, pedig 2 millió volt a bevétel... 1 db szaloncukrot se kaptunk... Ilyenek ezek

2022. ápr. 13. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Elég szomorú, hiszen épp olyankor a legtöbb a munka.:(
2022. ápr. 13. 22:58
 6/9 anonim ***** válasza:
55%
Annyit mondanak, hogy örüljél, hogy van munkád.
2022. ápr. 14. 03:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
41%

Akik kapnak pótlékot hétvégén, ünnepekkor, azok, akiknek az nem tartozik a rendes minkarendjükbe.

A kereskedelemben, vendéglátásban stb. a hétvégi munkavégzés alapvető dolog. Más napokon kapja meg.

2022. ápr. 14. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
55%
Igen, alapvető dolog. És az is alapvető, hogy megcsinálja az előre felvett hidegtál megrendeléseket, az éppen beeső kiszállításos megrendelést és természetesen az étterem vendégeinek megrendelését, plusz a szintén előre foglalt csoportok rendeléseit? Dolgozzon 13-14 órát, szabadnapján menjen be segíteni. Ma húsvét vasárnap reggel 6-ra menjen dolgozni 9 óra helyett este 10-ig, úgy hogy előző nap este 11-ig dolgozott. Húsvét hétfő szintén munkanap. Plusz juttatás nélkül. Értem én, hogy hétvégén és ünnepnap nyitva az étterem, de a szakácsnak is van családja és nagypéntektől húsvét hétfőig robotol lassan már aludni sincs ideje. Számomra az elszomorító az, hogy semmi emberség nincs a munkaadóban, hogy úgy szerveznék meg a beosztást, hogy jusson egy szabadnap, vagy tudnanak határt szabni a megrendeléseknek, ha már a dolgozókat sem emberileg sem anyagilag nem becsülik. És még mielőtt vki azt mondaná, hogy ez van ezt kell szeretni, én is tudom, de amikor már a többedik éve van ez húsvétkor, az már nagyon kiábrándító, én itthon egyedül ő pedig benn dolgozik, hogy mindenki másnak kellemes legyen az ünnep.
2022. ápr. 17. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
54%
#8 oh, akkor ez mindenhol ilyen. Ma mondtam fel. Soha nem fogok ebben dolgozni.
2022. máj. 13. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!