Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Az USA-ban csak a magas...

Az USA-ban csak a magas képzettségű embereknek jobb, mint Nyugat-Európában?

Figyelt kérdés

Ha kompetitív iparágakban nézzük a fizetéseket, mint az IT, egészségügy, pénzügy, stb akkor sokkal magasabb bérek vannak a tengerentúl, mint Nyugat-Európában. Ez nyilván hozza magával a magasabb életszínvonalat, nagy házzal, márkás autóval, jó egészségügyi biztosítással és egyéb ilyen fogyasztói javakkal. Ha vezetői, menedzseri pozíciókat nézünk, akkor ez hatványozottan igaz.

Ellenben ha közepesen keres valaki, akkor már kiegyenlítődnek a viszonyok és az alatt már jobb az öreg kontinensen, mert mégis van egy szociális háló, gyermeksegély, jóval több fizetett szabadság, az oktatás és az egészségügyi ellátás is inkább hozzáférhető a szegényebbeknek is. Az USA-ban meg valószínű többet is kell dolgozni, a munka-magánélet egyensúlya az első irányába dől el, nyilván aki ezt szokta meg, annak ez a természetes.



2022. ápr. 15. 09:14
 1/3 anonim ***** válasza:
87%

Közepes keresettel is jobban lehet élni.

Párom rokonai kint élnek New York államban. A férj amerikai, a feleségnek vannak magyar felmenői, de már kint született. Egyikük autószerelő, másikuk ápoló így van biztosításuk is.

Teljesen jól élnek, nagy ház vidéken, nem gond nekik az autókat fenntartani (nekik 2, a gyerekeknek 3), házat felújítani, nem kell gondolkodni mit egyenek. Igaz a gyerekeknek Ők sem tudnak csak úgy házat/lakást venni.

Nem gazdagok, arányaiban nem tudnak többet spórolni mint egy magyar (mondjuk ott nem is szokás), de sokkal könnyebb nekik.

2022. ápr. 15. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
73%

Egyértelmű,hogy az USA-ban.

Nyugat-Európában nagyon lehúzósak az államok, magasak az adók.


Az USA-ban sokkal jobban élnek a diplomások, többet megengedhetnek maguknak.

2022. ápr. 15. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
82%

Az amerikai nézet alapvetően az, hogy "élj a mának". Lehet jobb életszínvonalon élnek a legtöbben látszólag, de azt nem látni mögé, hogy mekkora és hányféle hitelből teremtették azt meg. Vagyis összességében lehet (sőt valószínű), hogy nagyobb az adóssága egy jó életszínvonalon élő egyénnek ott, mint más felfogással, máshol lenne. Mivel más kultúra, nem is igen lehet összehasonlítani.

Valaki hozta az autó példát. Ha gondot jelentene sem lehet Amerikában autó nélkül megmaradni, ha valaki vidéken él... iszonyatos távolságok vannak, olcsóbb az üzemanyag, használja, mert létszüksége.

Az élelmiszerek (főleg az egészségesebbek) szerintem aránytalanul drágák. De alapvetően igen, reális meglátás a kérdés. Egy évet éltem kint a férjemmel, őt mérnökként hívta ki az anyavállalata, én nem találtam kint a szakmámban munkát értelmes távolságban. Haza dolgoztam távmunkában zömében. Nem éltünk kimagaslóan jól a helyi átlaghoz képest. Hazai átlaghoz képest persze ég és föld.

2022. ápr. 17. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!