Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Érdemes lenne másoddiplomaként...

Érdemes lenne másoddiplomaként alkalmazott közgazdaságtant tanulni? Piacképes? Lehet vele jól keresni?

Figyelt kérdés

Közig-szervező szakos hallgató vagyok. De nem feltétlenül helyezkednék el ezzel, szívesebben mennék versenyszférába és inkább a közgazdaságtan áll hozzám közelebb.

Megfogalmazódott bennem a gondolat, hogy újraérettségiznék matekból, tennék egy emeltet és belevágnék az alkalmazott közgazdaságtanba.



2022. ápr. 17. 15:31
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Inkább szerezz tapasztalatot
2022. ápr. 17. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Az a gond, hogy nem értek semmihez. Az alapszakom büfé. Annál meg többet akarok, hogy elmenjek egy SSC-be excel táblázatokat töltögetni
2022. ápr. 17. 18:06
 3/12 anonim ***** válasza:
77%
Az AK egy elég komoly szak, szerintem abszolút megéri, lehet vele majd találni komolyabb munkát. Viszont szoktak rá mestert csinálni legtöbbször. Ha neked belefér még 5 év egyetem teljes erőbedobással, akkor indulnék neki. Nincs olyan piacképes, közgázos neked tetsző mesterszak, amire be tudod számíttatni az alapdiplomádat? Lehet az is elég lenne, sokszor az “alapszakhoz tartozó mester” kb. ugyanaz, mint az alapszak, felzárkózni jóval melósabb lenne, de csak 2 év és papírban meg tudásban is ott vagy, mintha 5 évet jártál volna.
2022. ápr. 18. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Az 5 év sok.. Alap AK-val nem lehet elhelyezkedni?


Én elemző szeretnék lenni, szóval mindenképp ez az AK-s vonal érdekelne. 2 mester van, amire mehetnék kreditátvitellel és tetszene, a közgazdálkodás és közpolitika, és a nemzetközi gazdaság és gazdálkodás.

2022. ápr. 20. 01:56
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Biztosan el lehet azért, én nem ezen a szakon tanulok, így nincs teljesen rálátásom, csak ott végzett ismerőseim mondták, hogy nagyon sokan csinálják egyből a mestert is. Inkább arra értettem, hogy ha van lehetőséged elvégezni egy kemény közgáz mestert, akkor az lehet jobb, mint az AK alap (elemezőnek amúgy se hátrány a mesterdiploma). NGG-ből az MNB Intézet képzésének a tantervét láttam, az kifejezetten ilyen elemzős, BCE-n is ilyen kutatós ha jól emlékszem, van ahol viszont inkább üzleti.
2022. ápr. 20. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

A felvin azt írják, hogy elég 15 kredit, hogy kreditátvitellel felvegyenek. Én úgy számoltam, hogy 20-22 kreditet tudnék beszámítani és így kéne pluszban 23-25 kreditet teljesítenem, hogy meglegyen a 45.. Az kicsit necces.


Az MNB-s képzés nekem is tetszik. Bár köziges alappal lehet, hogy kissé nagy ugrás lenne.

A Pannon Egyetem NGG mesterét néztem még, ott elég sok közgáz meg gazdaságpolitika van, bár konkrétan ökonometriát és elemzős tárgyakat nem láttam a tantervben.


A KGKP jó lehet?

Corvinuson és az NKE-n indítják. A Corvinusos tanterv nekem nagyon gyérnek tűnik, összesen 2 közgázos tárgyat találtam a tantervben.. Az NKE-s viszont egész tűrhetőnek tűnik. Van több félév statisztika, elemzés, államháztartástan. Én látok benne fantáziát. De nem tudom, hogy egy NKE-s közgáz diplomát mennyire vennének komolyan a munkaerőpiacon.. Sok helyen hallom, hogy az NKE-t nem igazán ismerik el..

2022. ápr. 20. 22:29
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Ezeket a szakokat sajnos én nem ismerem olyan jól, hogy véleményt tudjak mondani róluk.. :/ Nyílt napon vagy az alumnit valahogy (akár LinkedIn) elérve érdemes kutakodni szerintem, jól összeszedni a kérdéseidet, kételyeidet, szerintem páran biztos válaszolnak őszintén.

Vagy ha már konkrétabban megvan, hogy mivel szeretnél foglalkozni, akkor pár olyan pozícióban levő személy karrierútját lecsekkolhatod, legalább azt látod, hogy jellemzően milyen pályán haladtak (aztán máshogy is lehet azért). Az egyetemet illetően meg, hát nem tudom, hogy ez a jelenség mennyire létezik mert nincs tapasztalatom vele, de ha fel tudsz értékes plusz dolgokat mutatni, akkor szerintem versenybe lehet szállni a BCE-s diplomával.

2022. ápr. 21. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Ez sem egy túl régi szak, asszem 2019-ben indították először. Egy emberről tudok, aki itt végzett, ő a Pénzügyminisztériumban dolgozik.


Hát, akárhogy is futok neki, ezek a lehetőségek vannak. Vagy az MNB-s NGG, ha csodával határos módon felvesznek, vagy a KGKP vagy pedig újrakezdem az egészet egy alkalmazott közgazdaságtan alapszakkal. Valószínűleg mindegyiket meg fogom jelölni a felvételinél, a sorrend ami kérdéses

2022. ápr. 24. 16:59
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Mikor diplomázol?
2022. ápr. 24. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Én jogi diplomával mentem NGG-re, csak néhány kreditet kellett pótolnom, szóval nem hiszem, hogy 20-25 kreditet kellene teljesítened pluszban, nekem sem volt szerintem több közgazdasági tárgyam, mint neked.
2022. ápr. 27. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!