Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Legálisan lehet valahogy...

Legálisan lehet valahogy cégeknek közmunkás, nyugdíjas, menekült, megváltozott munkaképességű, stb. embereket magyar minimálbér alatt foglalkoztatni?

Figyelt kérdés

2022. ápr. 17. 21:55
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
22%
Nem lehet. Maximum olyan van hogy állami támogatást kaphatsz utána, de attól még a munkásnak ki kell fizetned a teljes minimálbért.
2022. ápr. 17. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
30%
Ha alkalmival vannak foglalkoztatva, akkor nem kell megadni a minimálbér arányos részét óradíjnak.
2022. ápr. 17. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
82%
Lehet, közmunkának hívják.
2022. ápr. 18. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Mármint mennyi állami támogatást kapni ki után? Alkalminál mennyit kell fizetni minimum óradíjnak? Közmunkát cég hogy ad valakinek ha azt csak az állami szervezet adhat?
2022. ápr. 18. 03:09
 5/14 Fsms ***** válasza:
27%
Nem legális, de sokan részmunkaidőben jelentik be a dolgozót, majd 8 vagy több órát dolgoztatják. Sajnos.
2022. ápr. 18. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Ezt nem értem. Ha azt írja valaki a munkaszerződésbe, hogy 9-13 óráig dolgozik az alkalmazottja és látja a NAV, hogy 17 órakor lépnek ki az emberek a kapun kapásból milliókra tud büntetni, ha pl. egy exdolgozó ír nekik egy egysoros e-mailt "x cégnél 13 helyett 17 óráig dolgoznak részmunkaidőben bejelentve.. Mi értelme ekkorát kockáztatni?
2022. ápr. 18. 15:27
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Meg tudják oldani, hogy a papírmunkába ne lehessen belekötni.
2022. ápr. 18. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
76%
Akik a kettes választ lehúzták, indokolják meg pls, hogy miért.
2022. ápr. 18. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
41%
#8: Azért pontozták le (legalábbis gondolom, én nem adtam negatívat) mert bár tényszerűen igaz amit ír, de ez egy kontextusból kiragadott állítás, és még említést sem tett róla, hogy milyen egyéb feltételek kapcsolódnak ehhez. Például hogy a minimálbért (bérminimumot) valóban nem kell megfizetni, de annak 85 %-át igen, vagy hogy a főállású munkavállalók számának maximum a negyedét (?) lehet alkalmival foglalkoztatni stb.
2022. ápr. 18. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Kérdés: lehet-e mb alatt foglalkoztatni

Válasz: pl alkalmival lehet

Ennyire egyszerű. És értem én, hogy ha az egyéb feltételek fennállnak, de ez elég sok más dologra is igaz, ahová nem írják oda.

2022. ápr. 18. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!