Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ezek közül melyek a legpiackép...

Ezek közül melyek a legpiacképesebb szakok?

Figyelt kérdés
Az elmúlt napokban feltettem már egy hasonló kérdést műszaki területen. Most inkább a közgazdaságtan, üzleti szakokból kellene választani. Sokat segít, hogy későbbiekben hogyan döntök a továbbtanulásban. Nem muszáj csak szavazni, szívesen olvasok véleményeket is.

2022. ápr. 20. 16:16
A kérdező szavazást indított:
Gazdaság-és pénzügy - matematikai elemzés MSc
Alkalmazott közgazdaságtan BSc (talán később egy külföldi MSc)
Pénzügy-számvitel
32 szavazat
 1/9 anonim ***** válasza:
61%
Fodrász, burkoló
2022. ápr. 20. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
84%
GPM elvileg elég erős szak, de szerintem külföldi mesterrel jobb lehetőségeid vannak.
2022. ápr. 22. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
10%
Bármilyen jó szakma piacképesebb ezeknél. Ha viszont mindenképp egyetemre akarsz menni akkor menj IT szakra, értelmesebb mint a gazdasági szakok
2022. ápr. 22. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
72%

#3: Látszik, hogy nem értesz semmihez, de osztod az észt. Az gondolom nem jut el az agyadig, hogy a kérdező lehet nő is, akik nem nagyon fognak nehéz fizikai munkát végezni...


A Pénzügy-számvitel igencsak értelmes szakma és piacképes. Nemcsak könyvelni lehet vele és igen magas fizetés és beosztás elérhető, főleg ha idegennyelv-tudás is társul mellé.


Mondjuk az igaz, hogy az IT verhetetlen.

2022. ápr. 22. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
27%
Azt írtam értelmesebb, nem azt hogy értelmetlen. Egy pénzügyi munkára jut 200 IT munka mert hatalmas hiány van a hozzáértőkből. A fizikai munka lenézésről pedig annyit hogy Pesten bármelyik jó fodrász többet keres egy gazdasági diplomásnál(ott egy hölgynek sem kell megszakadni)... Üdv egy fejlesztő aki tudja mi az a fizikai munka. ;)
2022. ápr. 22. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
0%
Bármilyen kétkezi munka: festő, burkoló, villanyszerelő...
2022. ápr. 23. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszönöm az eddigi válaszokat! Igen, nekem is szimpatikus a psz, de attól félek, hogy telítődik. Most az a legszimpatikusabb tervem, hogy elvégzem az alkalmazott közgázt, után külföldön elvégzek mellé egy erős mesterszakot. Ha az IT felé kanyarodunk, ott pedig a fizika szak érdekel. Az ELTE-n azt hiszem van számítógépes fizikus specializáció, de nem tudom biztosan, hogy a munkaerőpiac mennyire szívja fel a fizikusokat.
2022. ápr. 23. 09:29
 8/9 anonim ***** válasza:
60%

"Egy pénzügyi munkára jut 200 IT munka mert hatalmas hiány van a hozzáértőkből."


Hidd el, pénzügyi területen is hatalmas hiány van hozzáértőkből. Mind a 3 szak tud piacképes tudást adni, szerintem egyikkel sem nyúlsz mellé.


Egy fodrász pedig biztosan nem keres többet egy tapasztalt könyvelőnél vagy üzleti elemzőnél. Egy burkoló mondjuk lehet.

2022. máj. 17. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
18%

Pénzügyet sütheted, mert a politikai nézetek is számítanak.

Közgazdasághoz itthon nem (akarnak) értenek.


Nagyrésze a "pénzügynek" szalagmunka íróasztal mellett...

2022. máj. 18. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!