Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Jogra levelezőn vidéken nem...

Jogra levelezőn vidéken nem járnak ilyen emberek csak Budapesten?

Figyelt kérdés

Sok helyről hallottam korábban meg teljesen logikus is, hogy sokan levelezőn felnőtt fejjel azért végzik el a jogot, mert kell a munkájukhoz vagy hogy magasabb pozícióba kerüljenek. Vezetőknek is például.


Nagyvállalatok, pl. bankok esetében is.

Vagy ha állami szektor, akkor pedig középvezetői, sőt akár felsővezetői kinevezéshez, vagy akár minisztériumi magas állásokhoz.

(Nem kormányhivatali hétköznapi kis állások.)


Sok helyre kell vagy legalábbis nagyon hasznos a jogi diploma.



Ezért sokan már felnőtt fejjel szerzik meg levelezőn.



Ezek után azt gondoltam volna, hogy a levelezőn évfolyamtársak között bőven vannak ilyen emberek.

Vidéken én viszont nem találkoztam ilyennel, nem hallottam róluk.


Ők mind budapesti egyetemekre járnak?



Nyilván kapcsolatépítés szempontjából nagyon-nagyon hasznos lenne, mondani sem kell, hogy ma a kapcsolatok mit jelentenek.

Az is egyértelmű, hogy ilyen ismeretségek jóval többet érnek.


Plusz (bár ez nyilván szubjektív, de én így érzem) érdekesebb embereket lehetne így megismerni, akiktől több mindent hallana az ember, nagyobb világlátással.

Jobb lenne inkább ilyen emberek között mozogni.



De egyszerűen én ilyenek évfolyamtársakról nem hallottam.


Mások, akik szintén vidéken tanulnak, ti hogy látjátok?



2022. ápr. 23. 09:22
 1/8 anonim ***** válasza:
38%

Vegig kerdezted minden evfolyamtarsadat, hogy miert jar jogra?

Vagy hogy erted, hogy nem hallottad roluk?

2022. ápr. 23. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Inkább az MBA és egyéb gazdasági master diplomák a divatosak ilyen vezetői ambíciókkal rendelkező embereknél. Ezeket a szakokat 2 év alatt el lehet végezni akármilyen alapdiplomával, tehát egy szakmába beleunt mérnök vagy infós is el tudja kezdeni. Jog 5 év alapból + úgy tudom utána még van valami, hogy ténylegesen jogász / ügyvéd lehess. Ez nagyon sok idő az iskolapadban egy felnőtt embernek, akinek már kialakult élete, esetleg családja van.
2022. ápr. 23. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

1:

Úgyis érted, hogy mit írtam, nyilván ez a visszakérdezés csak beszólogatás. Évek alatt azért ez kiderül, elterjed egy közösségben.



2:

MBA-t is nyilván sokan választják, de szerintem jogot többen.

Politikusok is akár. Vagy magasabb rangú minisztériumi dolgozók.


Sok önéletrajzban látszik, hogy már felnőttként végezte el.



Lehet, hogy a kérdés túl hosszú lett így kevesen olvassák végig, reméltem, hogy lesznek adekvát válaszok.

2022. ápr. 25. 13:11
 4/8 anonim ***** válasza:

Sajnos nem vagyok érintett (nappalin végeztem a fővárosban). Arra tippelnék, hogy mivel a hatalmi központ, a hivatalok legfelsőbb szervei, és a szolgáltató szektorbeli cégek központjai is a fővárosban vannak, ezért ezek a közép/felsővezetők is nagyobb eséllyel odavalósiak, vagy legalábbis a környéken élnek. Mondjuk az a néhány levelezős, akivel pázmányon találkoztam, pont nem tűnt olyan "vezetőszerűnek". Meg ha azt nézzük hogy vezetőből azért a népesség egészét nézve kevés van, akkor valószínűleg még természetes élőhelyükön is nehéz fellelni őket.

Semmiképp se beszólásnak szánom, de tényleg ilyen úton (is) próbálnál meg érvényesülni? Csúcs csinovnyikokkal spannolva?

2022. ápr. 26. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Valószínű igazad van, hogy ők inkább Budapesten tanulnak felnőtt fejjel, nem mennek le vidékre, hiszen ott élnek és dolgoznak.


Nem csak vezetőkre gondoltam. Hanem magasabb beosztású minisztériumi dolgozókra, vagy akár politikusokra is. Nagyvállalatok magasabb beosztású személyei, stb...


Akár minisztériumokban dolgozók, akár multiknál dolgozók önéletrajzát (vagy Linkedin profilját) megnézzük bőven lehet olyat látni, hogy felnőttként végezte el a jogot, második diplomaként.



Nem nevezném őket csúcs csinovnyiknak, még a minisztériumi vagy állami hatóságok magasabb tisztviselőit sem.

MNB, NMHH, MEKH, stb... magasabb tisztviselői, azért nem csinovnyikok szerintem.

Főleg multiknál komolyabb pozíciókban dolgozók.



Nem feltétlenül csak érvényesülés, kapcsolatrendszer miatt kérdeztem. Az is benne van.


De értelmesebb emberek az ilyenek általában, több értelmes, izgalmas dolgot lehet tőlük hallani, mint hétköznapi emberektől. (Akik lehet, hogy emberileg különbnek, én mondom.)

Nem így látod?

2022. ápr. 27. 11:06
 6/8 anonim ***** válasza:
Eleve nem vagyok biztos abban, hogy ezek a "nagy" emberek bejárnak órákra. Vezetőként a hétköznapjaik zsúfoltak, nem biztos hogy a hétvégeken olyan lelkesen mennek be még tanulni, pláne ha vegyülni kell másokkal (aki hozzászokott a kitűnéshez, nem biztos hogy örül annak, ha valahol ő is csak egy a sok közül). Arról, hogy mit lehet hallani tőlük, nem tudok nyilatkozni, az előítéletem úgyis kisejlett abból, ahogy beszéltem róluk. De fentről nézve valóban láthatnak érdekes dolgokat, ezt elismerem.
2022. ápr. 28. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Örülök, hogy te magad írtad le, hogy előítélettel nézed az ilyen embereket vagy amit kérdeztem.

Már az előbbi válasznál is érződött, de így senki nem mondhatja, hogy csak nekem nem tetszik a válasz.


Egyébként legyen ez a véleményed ha akarod, csak a kérdésemre abszolút nem válaszoltál vele.

Igaz, a többiek sem.



Nem egy-kettő ilyen van, aki mondjuk a harmincas éveiben végezte el és ilyen pozícióban dolgozik.

Azt hittem, hogy más levelezős joghallgatók találkoztak velük.

De valószínű nem olvassák ezt a fórumot.

2022. ápr. 29. 13:05
 8/8 anonim ***** válasza:

Udvarias és tényszerű szerettem volna lenni az előítélet kifejezéssel. Azért találkoztam a kategória néhány képviselőjével, akik alapján a többieknek is megszavaztam a "bizalmat". Ilyen az előítélet: a már ismert alapján következtetést vonunk le a hasonlóra is, függetlenül attól hogy azt ismerjük-e. Én csak elismertem, hogy nem ismerem azokat, akik most odajárnak.

"így senki nem mondhatja, hogy csak nekem nem tetszik a válasz." - Panaszkodott valaki rajtad kívül?

Milyen kérdésre nem válaszoltam? Adtam több tippet rá, hogy miért nem találkozol velük vidéken (Bp-n dolgoznak + valsz. még a többieknél is ritkábban járnak be).

2022. ápr. 29. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!