Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Vállalnátok a tanársegéd...

Vállalnátok a tanársegéd felkérést?

Figyelt kérdés
Levelezőn csinálom a bsct számvitel szakon munka és család mellett. Valahol szeretnék a szakmában, óraadó is lenni, egyszer, nem főiskolai oktató. Egyik felem nagyon is igent mondana, a másik oldalam meg betojt.
2022. ápr. 25. 18:08
 1/9 anonim ***** válasza:
Óraadó szívesen lennék, tanársegéd nem. Egyrészt az kötöttebb állás, mellette nem tudnék főállásban mást csinálni, és annyira azért nem fizetik meg őket. Másrészt, bár az oktatás érdekel, a kutatás egyáltalán nem, és egyetemi karrier esetén nehéz a kettőt különválasztani.
2022. ápr. 25. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Első éves vagyok, gyakorló szakemberként, ezért gondolt rám.
2022. ápr. 25. 18:20
 3/9 anonim ***** válasza:
Nagyon nem :)) amikro egyetemet jartam akkor direkt semmi pedagógiaval kapcsolatos modult probaltam elkerulni. Ha magadnak megasod a sirt meg a vegen belefekszel...
2022. ápr. 25. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Minden*
2022. ápr. 25. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nem tudnak annyit fizetni hogy elvállaljam.
2022. ápr. 25. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Attól függ milyen feltételekkel. Én főállás és család mellett dolgozom tanszéki mérnökként is. Nem azért, mert rászorulok arra a pénzre, hanem mert szeretem csinálni. Hetente van max 6-8 órám (össz óraszámban), de van hogy csak 2. Változó. Ha úgy jön ki, online is megtarthatom. Aztán vizsgaidőszakban heti 1-2 vizsgaalkalom, majd mondjuk a teljes nyár csendes, egy-két feladatba vonnak be, hogy azért mégse a semmire vegyem fel a fizetésem. :)

Nekem ez így oké. Összeegyeztethető a munkámmal, a családommal, a fizetés sem olyan rossz a belefektetett munkához képest és szeretem. Főállásban mondjuk sosem csinálnám.

2022. ápr. 26. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Nem lehetsz tanársegéd, mivel:

-nincsen doktorid

-nincsen folyamatban levő doktorid sem

-nincsen még meg az MSc végzettséged

-BSc alapképzésen tanulsz

2022. ápr. 27. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Kérdező előfordulhat, hogy az egyetemi demonstrátorral keverted össze a felajánlást???


Most erre van sok helyen pályázati pénz (és legfőképpen annak a lenyúlási lehetősége), megállás nélkül ránk akarják tukmálni, hogy vegyünk fel így diákokat. Az elején egyet akartak, mára már eljutottunk oda, hogy négyet is a nyakunkba akarnak varrni.


Hetente csupán 4 órát kéne tartaniuk, ezért a tanszéki mérnök fizetés felét kapnák. A cél szerint a laborokat ők tartanák meg a felügyeletünkkel, a mérésekre való előkészületek, ki és elpakolás viszont továbbra is a mi feladatunk maradna.

Összegezve ugyan úgy ott kell lennünk, a késésük és hiányzásuk esetén mi tartanánk meg az órát és a menet közben felmerülő hibák orvoslása is a feladatunk maradna, de ezt nem ismerik el óraterhelésként.


Amennyiben nincsen meg a megfelelő óraterhelésünk, nem fizetik ki a szombati távos óráinkat, az extra angol/német nyelvű oktatást, sőt a nyári táborokra fordított időt sem.


Az óraterhelés számításával is évek óta megy a csalinkázás, biztonságtechnikai előírás szerint 2 felelős oktatónak kell jelen lennie, ebből adódóan lefelezik az óraterhelést.

Most ezt akarják még megfejelni a demonstrátoros dologgal!


Előre látom a sorsomat hétfőn előkészülök, kedden az egész nap elmegy a betanításukra, szerdán+csütörtökön felügyelem őket a laborban (amennyiben eljönnek), péntekre meg beteszik a 10-12 órámat :) Az óraterhelésem persze nem lesz meg, így nem fizetik ki az extra feladatokat...


2019-ben volt egy demonstrátorom, elvileg a munkámat segítendő. Az első 3 hétben külföldön volt, 4-5. héten beteg volt, 6. héten szünetre esett a labor. Rááldoztam 3 délutánt a következő mérésre való betanítására, de lámpaláz lett és nem jött többet.

A demonstrátorok bevonása sikeres egyetemi projektként zárult!


Óraterhelésemben 10 órával az előírt alatt teljesítettem, így nem fizették ki az extra feladataimat, természetesen a 14*4 órányi labort nem számolták bele.

2022. ápr. 27. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Ő a saját óráit szeretné rám tolni. Jelen van az óráján, de helyette én tartom meg, mint egy demonstrátor, de a saját egyeztetett, tanmenetnek megfelelő, ellenőrzött anyaggal készülnék, mint óraadó.

Én csak lusta voltam diplomát szerezni időben, ellenben a felkért tárgy(akhoz) végzettségek(magyar) és tapasztalat társul, plusz én beszélem a nyelvünket helyesen és jól.(sajnos kap magyar csoportokat, holott nyelvi hiányosságai vannak, ezt kiküszöbölni szeretne egy ilyen felállást, ami szerint "magamnak" tartok órát)

2022. ápr. 27. 17:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!