Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mennyit keres egy gyógytornász?

Mennyit keres egy gyógytornász?

Figyelt kérdés
Számít az, hogy ki melyik egyetemen végzi el a szakot? Na és el tudok helyezkedni magán szektorban ezzel? Ott mennyit tudnék keresni?

2022. ápr. 28. 19:23
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Ezt nem lehet előre megmondani...


Ha jól beleválasztasz, és elmész egy menő wellness szállodába, vagy magánklinikára, nagyon jól kereshetsz. De akár akkor is, ha magánvállalkozó leszel, és kiépítesz egy jó nagy "vevőkört".


Vagy elmész állami kórházb a, közalkalmazotti bérért.


És a kettő között bármi lehetséges.

2022. ápr. 28. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
15%
magánszektorban havi 700-800 ezer nettó megvan
2022. ápr. 28. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Na és egész pontosan mit csinál egy gyógytornász?
2022. ápr. 28. 20:52
 4/9 anonim ***** válasza:
Olvasd el a felvi.hu-n.
2022. ápr. 28. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
6%
Úgy akarsz odamenni, hogy még nem is tudod, mit csinál? Heeee....? Utána se néztél?
2022. ápr. 28. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
10. osztályos vagyok, szerintem van még időm 🤣
2022. ápr. 28. 21:37
 7/9 anonim ***** válasza:
5%

Aha. és tizedikesen még nem ismered a felv.hu-t?

VAgy tán a google-t sem? :-)))))


Ha semmi infód nincs erről, akkor miért pont ezt szemelted ki magadnak?


Vagy az elkövetkezendő hetekben majd kiírod a hasonló kérdéseket az összes szakmával kapcsolatban? Orvos, mérnök, vegyész, stb. stb.? :-DDD

2022. ápr. 29. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Két kattintás a google-n...


[link]


Mit csinál egy gyógytornász?


Elsősorban mozgásterápiával és manuális technikákkal kezeli a mozgásszervi, belgyógyászati, neurológiai, pszichiátriai, valamint szülészeti­ nőgyógyászati betegségekben szenvedő különböző életkorú embereket. Önálló fizioterápiai vizsgálat alapján méri fel a beteg és a mozgáskárosodott emberek állapotát, fizikai képességeit. A gyógyítás és rehabilitáció érdekében vagy az egészségkárosodás kialakulásának megelőzésére – mozgásterápiát dolgoz ki, elektroterápiás kezeléseket, ultrahang kezeléseket, különböző manuális és masszázskezeléseket, továbbá a terápiát segítő és gyógyászati segédeszközöket alkalmaz. Együttműködik az egészségügyben, az oktatásban, az egészségturizmusban és a sportban dolgozó szakemberekkel. Szűrővizsgálatokat szervez és szakterületére vonatkozóan tanácsadást végez és egészségtervet készít.


Elhelyezkedési lehetőségek


kórházakban, klinikákon (intenzív ellátásban, akut és szubakut részlegeken),

ambuláns rendelőkben és klinikákon,

rehabilitációs centrumokban,

ápolási és szociális intézményekben,

az otthoni ellátás területén és a hospice ellátásban,

speciális oktatási és nevelési intézményekben,

munkahelyi és egészségügyi centrumokban,

egészségturizmussal foglalkozó intézményekben,

szállodákban a medical wellness részlegekben,

sportcentrumokban,

gyógyászati segédeszközöket gyártó és forgalmazó cégeknél.

2022. ápr. 29. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Az egészségügyi szolgálati jogviszony bértábláján ki kell keresned a G kategóriát. Eszerint egy kezdő gyógytornász 421.126 Ft bruttót keres. Mivel még végzés előtt SZJA mentes leszel, ezért egy annak megfelelő bérkalkulátoron ki tudod számolni hogy ez pontosan mennyi. Ráadásul ez több is lehet, 2 okból; pótlékok (hétvégi, délutáni, veszélyességi,...) és ha jobb helyen vagy ahol több az anyagi forrás a szakdolgozók megbecsülésére (államiról beszélünk), akkor munkáltatói bérkiegészítés is várható pluszban. Én a kórházat ajánlom leginkább, valami jó érdekeset, színeset és nehezet (onkológia, ideggyógyászat).

A többi szerintem nem olyan jó. Szakrendelők, otthonából, de (szerintem) még a sportolókkal foglalkozás is nagyon egysíkú.

A gyógyfürdő-wellness agybaj meg a szakma megcsufolása, a fizetésen is látszik.

Magánba még szerintem minimum 10 év tapasztalattal érdemes menni, úgy, hogy nem ragadsz meg egy szinten, hanem ott mégkomolyabban veszed az önképzést.

2022. júl. 10. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!