Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Aki szobalányként dolgozik...

Aki szobalányként dolgozik szallodába tudna válaszolni nehany kérdésemre?

Figyelt kérdés

Milyen lábbelibe kell lenni?

A folyosókat porszívózzátok?

Egy szobát egy ember takarít vagy két ember?

Egy emberre általában hány szoba jut?

Milyen takarítast kell vegezni naponta?Van olyan takarítasi feladat amit pl hetente elég takarítani?

Mikor tudtok étkezni/mosdóba menni?

Mennyire kemény munka egy pályakezdőnek akinek ez lenne az első munkája?


2022. ápr. 29. 17:31
 1/5 anonim ***** válasza:
92%

Helytől függ!


Hajtós meló... nem lehet lazsálni, pár perc jut egy szobara és pöpecül kell kineznie.

2022. ápr. 29. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
90%
Sz*pas , en ezt csinalom, mi ketten vagyunk ( 1 fiu 1 lany) foglaltsag fuggo mennyire hajtos.
2022. ápr. 29. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
96%

Valóban helyfüggő. Nagy különbségek vannak egy 5 csillagos, több száz szobás hotel és egy 10-20 szobás panzió között.

Én kisebb hotelben dolgozom, egyedül, úgyhogy csak erről tudok írni.

_ Olyan cipőben dolgozol, ami neked kényelmes. Én télen vászon tornacipőben, nyáron papucsban dolgozok. utóbbinál is szerencsés, ha fogja a bokádat.

- Igen, a folyosókat (is) porszívózom.

- Mivel egyedül vagyok, lrtelemszerűen egyedül takarítom a szobákat.

- Porszívózás (felsprés), felmosás, fürdő takarítás, bútorok letörlése minden nap minden utazó szobában. Több napos vendégek esetén igény szerint (de legalább szemét kihordása, wc-papír feltöltése).

De ami a legtöbb munka, az az ágyazás. Szennyest lehúzni, tisztát fel. Ez nálunk átlag napi 20 ágy (10 szoba). Van, hogy több, néha kevesebb.

- Mosdóba akkor mész, ha kell. Van személyzeti mosdó, de én az üres, takarításra váró szobákban szoktam vécézni (úgyis én pucolom..:)

- Mennyire kemény munka?

Nagyon, nem is gondolnád.:(

Egész nap talpon vagy, hurcolod a cuccokat (eszközöket, ágyneműket, törölközőket), mászod a lépcsőket (ha nincs lift), semmire nincs elég idő, állandóan kapkodni kell. Leülni max. addig lehet, amíg gyorsan eszel valamit. (Nagyobb szállodákban van személyzeti ebéd és cigiszünetek.)

Én szinte soha nem végzek időben és hullafáradtan indulok haza..:( És fogytam, nem is keveset.:(

2022. ápr. 29. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
92%
- Ja, és a szemétszedés... Ne csak papírzsepikre gondolj. Én egy húzosabb napon (hétvégén) több zsáknyi szemetet hurcolok az udvari kukákba, van, hogy 3-at, 4-et dugig megtöltök. Mire jön a szemeteskocsiskocsi, már mellettük is zsákok sorakoznak..
2022. ápr. 29. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
100%

Szia!


Én egy 5 csillagos szállodában volta szobalány, erről tudok írni.


Nekünk a lábbelinek zárt papucsnak(klumpának) kellett, hogy legyen fekete zoknival. Sem tornacipőt, sem rendes sportcipőt nem fogadtak el. Érdemes olyat választani, aminek nem csúszik a talpa és ne ázik be, ez főleg a fürdőszobánál lesz fontos tényező.


Nálunk a folyosókat a közösségi tér takarító végezte el(lobbys, hallos,ki, hogy nevezi).


Egy szobát egy ember takarít, nálunk 13 szoba volt az alap, ez fölött "szobapénzt" kaptál.


Napi takarításnál az ágyat standartnak megfelelően kell beágyazni( változó, hogy melyik szálloda/panzió melyik fajta ágyazást követi).

Szemetet kiviszed, port törölsz. Kávés/használt poharakat elmosod, fürdőt kitakarítod(WC, mosód, kabin/kád). Feltöltött pipere dolgokkal, amik elfogytak(sampon, kézbalzsam, zuhanysapk,a wc papír stb). Szemetet innen is kiviszed. Törölközőt akkor cserélsz, ha a vendég ledobta. Tükörre kell figyelni, folt és csíkmentes legyen.Végül felporszívózol/felmosol.


utazó szobánál szintén ezeket, csak annyi, a különbség, hogy ágyneműt cserélsz.


Ha van DND)don't disturb(ne zavarj) vagy piros táblád, oda nem szabad bemenni.


Nálunk hetente volt kiadva(minden napra egy feladat)-szekrények teteje, ajtók kívül-belül, alul, felül, vállfa áttörlése, szegélyek porszívózása, tükör teteje, pókhálózás, fürdőpadlózat teljes kisikálása(fogkefével a fugák), wcket szivaccsal áttörölni perem alatt, alul ahol áll a víz húgykövezni.


időnk 3x 10 perc cigiszünet, ebédidő 12-14óra között,, fél órás ebéd idő, ezen intervallumba tudsz menni, szeélyzeti 2 fogásos menü+gyümölcs, vagy süti


Mosdóba ezen szüneteknél, vagy ha elment az utazó szobád, ott mentem el.


Borzasztóan hajtós, kemény fizikai munka, nem is gondolnál az ember.


Mikor én elkezdtem, fiatal voltam, diák voltam. Egész nap rohansz, hajolsz, sietsz, mert időre kell, hogy készen legyél. ha nem mennek el időben az utazó szobáid, már úszol.

Készülj fel igénytelen emberekre(hányás, sz@r, véres tampon az ágyban, kiöntve minden, gyerek sz@raos pelenkája kiniytva, ha arab vendékkör van, onnan menekülj.


Nagyon precíznek kell, hogy legyél, sehol egy haj/szőrszál, az ágynak feszesnek kell lennie, nagy francia(dupla)paplan, alig bírod egyedül felhúzni. csík és foltmentesen kell takarítani.


Van szobalányi kocsi és textilraktár is, ezeket is neked kell rendben és tisztán tartanod munka után.


Ahol többen vannak már, ott megy egymés kibeszélése, ki, hogy dolgozik vagy nem dolgozik jól, jattról nem beszélj, ha kaptál, mert sok az irigy szobalány.


van ahol a szobalányok száolják le a szennyest, van amelyik szállodában a londínerek, ez is hely függő.


Érdemes kesztyűben takarítani, mert egy idő után marja a kezed a vegyszer.


színkód alapján van takarítás, 4 alapszínű rongyot kpasz, és meg van adva melyiket hol használd, pl piros a wc, kék a bútorok stb.


Arra készülj fel, hogy a gondnoknők(supervisor), ők veszik át utánad a szobát szeretnek fölényeskedni és szemétkedni. A legelején kell az alapokat lefektetni, hogy it hagysz és tűrsz el, mert szeretnek"alja" emberként kezelni, de van ellenkező is persze, emberfüggő.


Összességében: nem ajánlom senkinek, az életről lehozott pár év alatt, gerinc és térdkopásom lett, utáltam ár az egész hajtsát, rohanást, csak csinálodés csinálod, de ne várd, hogy megbecsüljenek.


Hétvégéd és ünneped nem lesz, havi 1 hétvége és ennyi.

2022. máj. 1. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!