Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Takarító munkakör betöltéséhez...

Takarító munkakör betöltéséhez szükséges szakképesítés? És ha igen, akkor hol lehet ilyet szerezni?

Figyelt kérdés

2022. máj. 4. 01:39
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
#2 - ...akárcsak a feltett kérdés.
2022. máj. 4. 03:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Nem viccből kérdeztem. Pár évvel ezelőtt hallottam azt, hogy mindenhez kell szakma, de nem tudom, hogy ez igaz-e.
2022. máj. 4. 03:29
 3/11 anonim ***** válasza:

Igényesebb intézményekben kérhetnek valamilyen képesítést, de azt ott megmondják a személyzeti főnökök, hogy mit.


Valószínűleg egy neves luxushotel, kórház, stb. nyilvánosan is kiadja az ilyen jellegű elvárásait és megnevezi az oktatási intézményeket is, ahol a hivatalos kurzusokat tartják. Érdeklődj személyesen a kinézett intézményekben!

2022. máj. 4. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm!
2022. máj. 4. 06:05
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
99%ban nem kérnek semmit. Betanítanak és ennyi. Jobb helyekre sem kérnek papírt mert oda csak beprotezsálva jutsz be. És azért nem erőltetik a papírt mert azt senki nem tudja takarítói bérből kifizetni és ezáltal nem lesz dolgozójuk, jelentkező a munkára :)
2022. máj. 4. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Anyum idősebb korára megunta az embereket s irányításukat ezért elment takarítónak egy állami intézménybe, ahol egymaga és a munka van.


170 000 - t kézhez kap, teljesen más végzettségei vannak mégis felvették anno.


Ám napjainkban pl náluk a takarítói állásra már ki se írnak hirdetést, mert a protekciósok versengenek egymással... Durva.


Kórházban meg munkaügyön keresztül vesznek fel embert és szivatják őket. Ápoló ismim mondta, hogy occobban megoldják a takarítást, alkalmazzák egy kisideig őket, majd hello-szia, menjen vissza munkaügyibe, hogy ismét felvegyék....

Őket még kevésbé fizetik meg.


Miért akarsz takarító lenni?


De papír nélkül is sok helyre felveszik őket.

Próbáld ki, ha úgy érzed.

2022. máj. 4. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

"Pár évvel ezelőtt hallottam azt, hogy mindenhez kell szakma"

Ez úgy igaz, ha vállalkozol és számlát adsz róla.

Vagy neked, vagy az alkalmazottnak aki a munkát végzi, kell rendelkeznie képesítéssel.


A hivatalos neve a végzettségnek tisztitás-technológiai szakmunkás.

2022. máj. 4. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
#7 (14:57) - akkor nem is tévedtem nagyot a legelső válaszomban, melyet már aljasan kitöröltek! "Szakmunkás" vagy "mesterdiploma" - az új évezredben már egyre megy. A Hiltonban pedig a nyelvvizsga is kapós lehet! :-D
2022. máj. 4. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

A segítő válaszokat nagyon köszönöm! Örülök, hogy írtatok, így már a hivatalos nevét is tudom a szakmának és sok egyéb információt! :)


(#8.-> Az #1. választ jogosan törölte a moderátor, mivel gúnyolódtál és semmi hasznosat sem tartalmazott, amit írtál.)

2022. máj. 6. 22:35
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy szerintem ne te fizesd a tanfolyam árát, ha bekerülsz egy céghez és nekik fontos a szakmai ismereted (vegyszerekről pl.), akkor majd ők állják a költségeket :)
2022. máj. 7. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!