Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A Morgan Stanley-hez milyen...

A Morgan Stanley-hez milyen nehéz bekerülni finance internshipre? Vagy van esetleg más jó nevű cég amit javasolnátok?

Figyelt kérdés

2022. máj. 6. 11:21
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
53%
A Morgan, Citi és a Blackrock teljesen egykutya magyar viszonylatban, az MNB nagyon menő, a Gránit Banknak volt pár hónapja egy internshipje ahol 2 hónaponként rotálták volna a jelentkezőt a különböző részlegek között, az pl rohadt jó lehet.
2022. máj. 6. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Én a technology summer analyst programra jelentkeztem.


Volt 3 interjú + egy 3 órás team fit.


1. interjú:

30 perces elbeszélgetés a HRrel.

Félig angolul


2. interjú:

30 peres telefonos technikai interjú. Végig angolul, már eleve angolul köszöntek a telefonban.


3. interjú:

1 órás technikai interjú, de ezt már Zoomon kamerával, ennek is a fele angolul volt.

Majd ezt követte 30 perc valamilyen vezetővel és ott leginkább motivációval kapcsolatos kérdéseket kaptam.


4. interjú, ami egy teamfit volt.

5 csapattal volt lehetőségem 30 percet beszélni, ahol eldönthettem, hogy én hova akarom menni és ők felakarnak-e venni.

Itt is a fele angolul volt és volt olyan csapatvezető, aki csak angolul beszélt, így nála teljesen angolul ment az interjú.

Ezt követően egy 30 perc a HRrel, ahol elkértek pár adatot, plusz újból rákérdeztem a fizetés igényre, hogy van-e más ajánlatom stb...

Így ez összesen több mint 3 óra volt.


Tehát elég hosszú az interjú procedúra, de szerintem nagyon könnyű volt.


Ez szoftverfejlesztői volt, de gondolom a fincance is hasonló lehet.

2022. máj. 6. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Nagyon köszi a válaszokat!


#1, egy kutya alatt mit értesz? Mitől menőbb amúgy az MNB?

2022. máj. 6. 14:37
 4/12 anonim ***** válasza:
62%

1) vagyok


Morgan, Citi és a Blackrock vagy épp az Aegon Asset Management SSC szellemben működnek itthon, ezért a vállalat és a munka picit másmilyen jellegű lesz. Ennek van rengeteg hátránya is, és előnye is, de ami számodra fontos, hogy a szervezeti felépítésből adódó munkaszervezés miatt maximum külföldi munkavállalásnál lesz releváns, hogy mi van a CV-ben, a szerzett tapasztalat ugyan az lesz. Ezek a cégek olyan szinten egybefonódtak Budapesten, hatalmas a rotáció ahogy az emberek mennek dolgozni az egyik cégből a másikba, hogy az lassan egy Circlejerk. Nem árulom el hol dolgozom ezekből jelenleg, de a mostani helyemen megtaláltam a fiókját (egy fiók a neveddel) olyan embereknek, akikkel az előző helyen volt kapcsolatom :D

Azok, akik a mellüket döngetik, hogy egyik cég jobb mint a másik, maximum az anyavállalat amerikai nevére tudnak büszkélkedni.


Az MNB nagyon kimazsolázza a jelölteket, ha jól tudom, elég nehéz az interjú, keveseket vesznek föl, jók a fizuk, illetve a jegybank tradicionálisan az "arisztokrata" területe a pénzügynek.

2022. máj. 6. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ! Dolgoztál esetleg az MNB-ben is? Az is érdkelne hogy milyen. Ezek alapján érdemesebb azt megcélozni.
2022. máj. 6. 18:41
 6/12 anonim ***** válasza:
Sajnos nem, még tanulok én is, de az is egy lehetséges karriercél számomra :D
2022. máj. 6. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Akkor kiírtam egy kérdést ezzel kapcsolatban.
2022. máj. 6. 18:52
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

"5 csapattal volt lehetőségem 30 percet beszélni"


Az igen. Akkor elég jó voltál a tech interjún ha ennyien akartak veled interjúzni. (egy interjúztató ;) )

2022. máj. 8. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

8# Wow, köszi ezt jó tudni.


Egyik interjúztatónak is volt egy olyan elszólása az elején, amikor vártuk a második interjúztatót, hogy "Belső titok: Eddig nagyon jól teljesítesz".


Viszont furcsa, hogy ennek ellenére nem adott a Morgan valami magas ajánlatot.

2022. máj. 8. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Blaster123 ***** válasza:
100%

MNB-ben voltam gyakornok, aztán Citi majd MS főállás.

MNB fizetés a másik kettőhöz képest kicsit alacsonyabb, ráadásul a multiknál dobálják a pénzt minden team building cuccokra. MNB-nél kb mindenki magyar, és sok volt az idősebb kollega. Másik kettőnél, főleg az MS-nél fele külföldi és sok fiatal. Nekem ez jobban tetszik.


Azzal nem értek egyet, hogy SSC szellemben működnek, csak a stress testing-re igaz, azonkívül változatos feladatok vannak. Nekem az MNB azért nem tetszett, mert egyáltalán nem volt challenging, kb az volt, hogy ott elvannak az emberek, mint hal a vízben és nagyon sok dinoszaurusz folyamatuk volt pl.: kb ami ott 1 ember munkája volt, az a másik 2 banknál egy excel vagy powerbi dashboard volt.


Az interjú menete pontosan az, amit a 2. kommentelő írt gyakornoki állásra.

2022. máj. 9. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!