Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Menedzsment vagy stratégiai,...

Menedzsment vagy stratégiai, esetleg kockázati területre hogyan lehet bekerülni juniorként?

Figyelt kérdés

Főleg az első kettő érdekel.


Hogyan lehet bekerülni ilyen helyekre?

Sok helyen írják, hogy a vezetés és szervezés MA szak nagyon gyenge, pedig elvileg menedzsment consultant cégekhez éppen az képez.



A helyzet a következő:

A gazdaság alapból érdekel, de matematikát nem szeretem, nem is vagyok belőle penge. Számvitelt sem.

A menedzsment jellegű tárgyak tetszenek, úgy érzem, hogy a gazdaságon belül egyedül ez vonz.

Menedzsment dolgokat átlátni, ilyenekkel foglalkozni illetve stratégiával.

Esetleg kockázatkezelés, de az nem annyira.


Üzleti világ vonz, tanácsadás, folyamatok átlátása, nagyobb dimenziókban, nem a számolós, matekos pénzügyi világ.


Illetve nem is az állami szektor vagy a gazdasági irodista kiszolgáló állások, amikből nagyon sok van.


Hogy lehetne ezt elérni? Merre kellene orientálódni? Hogyan?

Hogyan lehet ilyen helyekre bekerülni?


Nyilván nem a McKinsey-hez, nem szabad csak a legnagyobbat célul kitűzni.



2022. máj. 8. 15:39
 1/3 anonim ***** válasza:

Az a baj tudod, hogy Magyarországon az ilyen jellegű consulting tevékenység egy nagy kalap fos. A konzultáns cégeknek szinte kizárólag a nagy állami meg narancshaver cégek az ügyfelei, na most ennek a munkának az lenne az egyik fő előnye, hogy belelátsz az ügyfelek működésébe és abból tanulsz. De most gondolj bele, mi a fenét lehet tanulni pl egy MÁVos projektből?


A multik az más tészta, de náluk a tanácsadási projekteket a külföldi központok szervezik le, szóval ha ide is hoznak valakit, az külföldről fog jönni.


Én úgy 20 éve végeztem a vezetés szervezésen, de már akkor is az volt a véleményem, hogy ami pl a Big4nál zajlik, az szinte kizárólag meleglevegő fújás.


Persze vannak stratégiák amivel meg lehet ezt kerülni, nem az ilyen általános tanácsadási területek felé kell orientálódni hanem valami speciális témakör felé, az esetemben ez a banki IT egy speciális szegmense lett, amihez pár tucat ember érthet Magyarországon aztán kész, az ilyenekkel elég jó pénzeket lehet leszakítani, de nem egyszerű, az tény.

2022. máj. 8. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Én nem így tájékozódtam eddig, de igaz, hogy nem vagyok benne, csak a netről tudom amit tudok.

20 éve még biztosan más volt, nem volt itthon annyi consulting cég, akár külföldiek akár helyi kisebbek.


És ahogy tudom, éppen, hogy Magyarországon kormányzati projektek kapcsán nincsenek megrendelések, az állam nem bíz meg ilyeneket, csak nagyvállalatok, ezért pl. a budapesti Boston Consulting Group iroda sokszor külföldre dolgozik, stb...


Szerinted milyen szakon kellene ehhez tanulni és mit kellene csinálni? Milyen gyakorlatokra menni?



És a stratégiai területek állásairól mit tudsz mondani? Hogyan lehet bejutni?

2022. máj. 11. 09:45
 3/3 anonim ***** válasza:
53%

Jó, hát persze, a BCG meg a McKinsey az más, de oda bekerülni az nagyon-nagyon nehéz. A Big4hez sokkal könnyebb, de az meg szar.


A Vezetés szervezés amúgy teljesen jó ehhez, én a pécsi közgázon csináltam meg még cca 20 éve, a tanszéknek nagyon jó kapcsolatai voltak ilyen cégekkel, voltunk céglátogatáson az EYnél meg a Deloitte-nál, én még egy három hónapos szakmai gyakorlatot is be tudtam húzni, de mondjuk ez már elég kiábrándító volt. Egyébként marha sok consulting cég volt már akkor is, akkoriban indult ez virágzásnak, rettenetesen rá volt izgulva mindenki, sok céget csináltak, ezek zöme azóta bepusztult. Ma már teljesen más mint régen, mondom, nagyon elment az egész IT irányba, gyakorlatilag szoftvercégek nyújtanak tanácsadási szolgáltatásokat, hogy egy éppen aktuális üzleti problémát hogyan lehet az ő cuccaikkal megoldani.

Mi még anno csináltunk motivációs meg HR stratégiát ügyfélnek, most meg megvesz valaki egy majdnem kulcsrakész compensation management cuccot, customizáltatja a szállítóval aztán csók.


A stratégiai terület az meg hát mondom McKinsey vagy BCG, nézz utána hogy lehet bejutni, bazi nagy irodalma van az interjúiknak, ismerek olyat aki sikeresen megcsinálta. Viszont kicsit túl van hypeolva, az egyik munkahelyemen a főnököm egy ex-McKinsey-s arc volt, en volt hülye gyerek, de semmi extra, volt nála szakmailag felkészültebb főnököm is.

A másik opció, hogy lehúzol egy cégnél sok-sok évet és felmászol olyan szintre, ahol odaengednek a stratégia közelébe.

2022. máj. 11. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!