Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Dolgozik itt valaki bíróságon...

Dolgozik itt valaki bíróságon jegyzőkönyvvezetőként? Többi lent..

Figyelt kérdés
Mennyire stresszes, nehéz munka? Tudna valaki erről a munkakörről írni?

2022. máj. 8. 22:20
 1/8 anonim ***** válasza:
Bíróságon dolgozom, de nem ebben a munkakörben. Egyáltalán nem stresszes munka.
2022. máj. 8. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Az sem amikor tárgyalásokra kell beülni gepírni? Azert az nem lehet könnyű.
2022. máj. 9. 09:19
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk senki nem ül bent. Igaz ez nem büntető ugyszak. Ott nem tudom hogy van. Magnórol írjak a lányok.
2022. máj. 9. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
A büntető állítólag elég nehéz.
2022. máj. 9. 21:15
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

A polgáriban nem az van, hogy le kell gépelni mindent, hanem azt kell írni, amit a bíró diktál. Tehát a tárgyalás közben a bíró jegyzetel, mert időnként az addig elhangzottakról összefoglaló jegyzőkönyvet diktál. Ez azért van, mert a Pp. nem írja elő a szó szerinti jegyzőkönyvezést, hacsak az egyik fél ezt nem kéri. (Akkor is csak konkrét nyilatkozatra, nem mindenre.)

De eleve sok bíró inkább diktafont visz, amiről aztán később kell leírni a jegyzőkönyvet. Egyre ritkábban látom, hogy jönne a bíróval a leíró a tárgyalásra.


A büntetőben viszont igen, ott gyors- és gépíró szakembereket alkalmaznak, mert ott tényleg mindent gyakorlatilag szó szerint kell írni.

2022. máj. 10. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Nekem nincs bajom a gepírással, vakon tudok, de iszonyat koncentrációt igényelhet mindent pontosan leírni ami elhangzik.
2022. máj. 10. 09:15
 7/8 anonim válasza:
Elég régen feltett kérdés, de engem is érdekelne, mert most jelentkeztem egy ilyen állásra.
2023. márc. 8. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
100%
A büntetőben nagyon sok a munka, szinte utól sem éred magad. Napi üi. forgalom, jkv.vezetés, stb. Túl sok, és sok a stressz emiatt. Én már szerencsére nem dolgozom ott, mert úgy gondoltam, nem jó a hatalmat szolgálni. Most sokkal jobb helyem van, jóval több pénzért. Mert a bíróságon nem fizetnek jól.
2023. szept. 3. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!