Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mennyit kell dolgozni egy...

Mennyit kell dolgozni egy ügyvédi irodában?

Figyelt kérdés
Most fogok diplomázni, és azt hallom, hogy 10-12 órákat kell dolgozni. Ez mennyire városi legenda? Jó lenne olyan válaszokat olvasni, ami tapasztalaton alapul.

2022. máj. 9. 20:32
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Körülbelük ahogy leírtad. Attól függ, hogy hányan dolgoznak egy adott irodában, mennyi megbízás egy adott időszakban stb. Jobb helyeken nem kell aggódnod, bőven van munka.
2022. máj. 9. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Tényleg sokat. Én most egy kisebb létszámű, nemzetközinek mondható irodában vagyok. Eddig szerencsére még nem volt olyan brutális túlórázás, de nagyobb helyeken, pl egy Dentons, DLA, vagy Baker, szerintem tuti általános jelenség. Voltam korábban egy szintén nemzetközi irodánál, igaz az sem volt túl nagy létszámban, de azért 6kor nem nagyon mentek haza.

Igazából a napi 8 óra az eltelik munkával mindig, ritka a láblógatás. Ez abból a szempontból lehet jó is, hogy tudsz tanulni, külföldi ügyfelekkel dolgozni, már ahol nem futárkodásra használják a jelölteket.


Ami viszont nagyon gáz és nem tudom fog-e javulni valaha, az a fizetés. Ugye ez itt íratlan szabály, hogy túlórát sehol senki nem fizeti ki, nagyjából nettó 200-300 között mozoghatnak a fizuk, ami nevetséges, főleg ilyen infláció mellett.

2022. máj. 15. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Kedves 2-es, te mióta dolgozol jelöltként, és milyen bérre lehet számítani a 3 év alatt?

Köszönöm a válaszokat, ment a zöld kéz.

2022. máj. 19. 22:32
 4/4 A kérdező kommentje:
Én kis irodában vagyok, nagyjából 9 órát dolgozom. Vannak húzósabb hetek és kevésbé húzósak. Fel 6kor (a hivatalos munkaidő) kb az esetek 10%ban jövök el, a leggyakrabban nagyjából 6kor indulok haza.
2022. jún. 27. 11:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!