Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Németországban megéri 400-450...

Németországban megéri 400-450 ezer forintért dolgozni?

Figyelt kérdés
Van haszon belőle? Ott drágább minden úgy tudom.

2022. máj. 15. 13:01
A kérdező szavazást indított:
Megéri
Nem éri meg
50 szavazat
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
83%
Ha ingyen laksz, talán. Ez a fizetés itthon se nagy mutatvány.
2022. máj. 15. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
74%
Azt vagod, hogy ez kevesebb, mint a nemet minimalber? Mi a melo? Prostitualt 80% leadobal szobaberlessel?
2022. máj. 15. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
90%

Ennyit havonta félrerakva, a megélhetési költségeken felül van értelme. Az alatt nem igazán.


Én kb azért váltottam, mert ketten is megkeressük itthon azt, amit félre téve kintről eddig hazaküldtem. Ez kb az amit Te is írsz.


Itthon újrakezdeni 230.000 nettóval nehezebb volt, de hamar eljutottunk a 450-es szintre.

2022. máj. 15. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
27%
Nem igazán. Csökkentek a fizetésbeli különbségek, régebben legalább 3x annyival lehetett számolni nyugaton, ma max 2x de gyakran még annyi sem. Szalag mellett itthon fizetnek nettó 250-et átlagban, kint 500-at. Szakmunkáknál is hasonló a helyzet, itthon kereshetsz pl burkoló alkalmazottként nettó 350-et, egyéni vállalkozóként, minimális anyagi befektetéssel legalább a dupláját, senki nem fog nettó 2500 euróért nyugatra költözni. Már elmúlt az a világ amikor kinti fizuból 3 évente lakást lehetett venni Pesten. Ezzel nem azt akarom írni, hogy itthon király lett a helyzet, hanem ellenkezőleg, csökkent a nyomorból való kitörés lehetősége. 1200 euróból akkor se nagyon lehetne Németo-ban gyűjtögetni ha a szállás ingyen lenne. Az életről ne is beszéljünk ilyen összeg mellett valami konténerbe dugva több másik emberrel.
2022. máj. 15. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Ez a bér arra jó, hogy ingázz ausztriába és ameddig nem tudsz annyira németül, hogy jobb helyre kerülj a semminél (meg az itthoni béreknél) jobb.
2022. máj. 15. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
38%
Ennyi pénzt miért adnak? Nem, ez kb. ugyanaz mintha Magyarországon 100 ezer forintot keresnél.
2022. máj. 15. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Ez 1000-1100 euró.. ennyit akkor kaphatsz ha közvetítőn keresztül melózol és esetleg a szállást is levonják, így nem túl vonzó. Munkásszálló nekem pl. nem menne.


Én egyébként gyárban vagyok, 2300 nettó (legrosszabb adókategória), 30 nap szabi, nyaraláspénz, karácsonyi pénz, prémium, 2x500 euró korona bónusz. De a nyugodtabb élet mindennél fontosabb, hazajöttem látogatóba és szinte ahogy beléptem a határon már ketten megakartak ölni az úton mert betartottam a sebességkorlátozást... idegbeteg nép lettünk

2022. máj. 15. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
95%
Lassan már itthon se éri meg ennyiért.
2022. máj. 15. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

konkrétan mennyi euró lenne? gondolom a szállást meg valami "közvetítői díjat" levonnak a béredből, azért jön ki csak ennyire.

Mert ha szállásra nem kell költened csak magadra, akkor akár meg is érheti a nettó 400-450 ezer forint, mert annak legalább a felét félre tudod rakni.

Unokatesómék is kint vannak, nettó 7 eurót kapnak óránként + esetleges műszakpótlék, túlórapótlék.

Szállásért nem kell fizetni még pluszban (azt a bérből vonják) és 2-4 ember van egy házban, de szobánként csak 1! A felét minden hónapban félre teszik. Itthon csak a gyár vagy a munkanélküliség várná őket.

2022. máj. 16. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

#9: előző vagyok

azt még hozzátenném, hogy persze csak akkor éri meg ennyiért kimenni ha itthon munkanélküli vagy és nincs esélyed normálisan elhelyezkedni vagy legfeljebb a minimálbér körüli melók jöhetnek szóba.

meg persze érdemes minél hamarabb függetlenedni a közvetítőktől, tehát megtanulni németül egy erős B2-es szinten aztán saját magad munkát keresni, mert úgy minimum dupla ennyit lehet keresni + béren kívüli juttatások

2022. máj. 16. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!