Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Van itt aki kiment Svájcba...

Van itt aki kiment Svájcba betanított munkára? nehéz volt az elején megélni anyagilag?

Figyelt kérdés
ha csak nincs több millás megtakarítása valakinek azért nehéz lehet ott az elején hogy ötszörös árak vannak mindenhol nem? mennyi idő míg egyenesbe lehet jönni?
2022. máj. 15. 20:43
 1/6 anonim ***** válasza:

Nekem batyam kint elt, nyelvtudas nelkul jottem ki hozza, lesz ami lesz alapon.

Minden penzem elfogyott igy kolcsonpenzbol jottem ki. Kb 500 frankot kertem meg tole , kajara.

En 2 het alatt talaltam munkat igy az elso fizetesem utan egyenesbe jottem. Ra 3-4 honapra koltoztem kulon alberletbe.

2022. máj. 15. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

És szabad tudni milyen területen tudtál nyelvtudás nélkül elhelyezkedni és azóta is azt csinálod? Nyelvtudást szereztél azóta?

2022. máj. 16. 01:02
 3/6 A kérdező kommentje:
És még szabad megtudni hogy a magyarországi életszinvonalhoz mérten kint magasabb életszínvonalat tudtál elérni vagy nagyjából hasonlót?
2022. máj. 16. 01:06
 4/6 anonim ***** válasza:
Én is gondolkozok rajta, sztem a szállás a kritikus pont. Ha olyan helyre megy az ember ahol megoldott társ bérletben egy szoba mondjuk akkor sztem biztos többet félre lehet tenni mint elég sok helyen.
2022. máj. 16. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
67%

Elso vagyok.

Mivel vendeglatasba dolgoztam igy hotelba talaltam munkat ( angolul beszelek) a konyhan eleg volt az angol, konyhai kisegito/mosogato, azota mar valtottam, viszont ugyanugy vendeglatasba. Nemetul tudok, de nem hasznalom. Most egy hotelba vagyok majdnem egy eve, ahol angol a hivatalos nyelv a cegnel, igy nem kell nemet egyaltalan, mindenki angolul beszel, mivel ide nem Svajci vendegek jarnak, maximum nagyon keves.

En baratnommel elek, nagyon szep helyen, gyonyoru alberletben. 1,5 eve vagyunk kint, azota autot vettunk, elmentunk nyaralni, mindent megvettunk ami kellett problema nelkul. Otthon ezt nem tudtam/ tudtuk volna, vendeglatos fizetesbol ennyi ido alatt.

Egyedul viszont ha nincs nagyon jo szakmad akkor ha olcson talalsz alberletet akkor megeri, vagy ha szobat berelsz. Mondok egy peldat.

Ez Luzern kanton( minden kantonba mas az ado, masak a lakasarak)

Kapsz 3500 frank nettot. (Vendeglatasba, mashol nemtudom mennyi a fizetes)

Alberlet 1200

Biztositas : nekem a legolcsobb van, 220

Kaja 300-400

Buszberlet 80

Internet+aram kb havi 80


Ez durvan 2 ezer frank, nyilvan kaja/ alberlet kihozhato olcsobban illetve dragabban is. Csak peldat irtam, marad 1500 frankod, ebbol meg szorakozol mondjuk 200 frankot, marad 1300, ami kb 460.000 Forint.


8,5 orat dolgozol ezert, nem 12-14 er mint otthon vendeglatasba. Nincs sunyiskodas, bejelentenek rendesen.

Nekem legjobb dontes volt, hogy kijottem, es otthagytam Magyarorszagot.

2022. máj. 16. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Viszont ha sima vegzettseg nelkul jossz, tegyuk fel takaritani, mosogatni, barmi “alja” munka, en azert csak 3000-3100 frankot kaptam. Igy erdemes atgondolni.
2022. máj. 16. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!