Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hivatalokba nem kellene...

Hivatalokba nem kellene rugalmas munkaidő, home office esetleg?

Figyelt kérdés
Gondolatkísérlet, ha már úgyis kormányunk annyira családbarátnak mondja magát, saját magának kellene jó példával elől járnia. Főleg, hogy annyira propagálják a falusi életet.
2022. máj. 16. 16:45
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
61%

Én dolgoztam “hivatalban”’8:00-kor reggeliztünk, elmentünk “ebédidőben” fodrászhoz, körmöshöz, szoláriumba… vagy én pl napi szinten olvastam el egy kisregényt és mindwn munkám megvolt….ügyfélfogadási idő kb heti 20 óra volt, szigorúan betartottuk, 16;30kor zártuk a kaput kívülről … a fennmaradó nem ügyfélfogadási időben helyszíni ellenőrzés volt és olyan okmányokkal/pecsétekkel dolgoztunk, amit nem vihetsz haza home officeba.


Szóval nem támogatom

2022. máj. 16. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Viszel ilyen kis táskát, és abban hazaviszed
2022. máj. 16. 17:00
 3/14 anonim ***** válasza:
86%
“ Viszel ilyen kis táskát, és abban hazaviszed” hogyne kiveszem a páncélból, és otthon csinálok hivatalos iratot vele, ne legyél már hülye!
2022. máj. 16. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Ja hogy nektek nem szabad, meg páncél, az más :) Nálunk elöl van, bárki elviheti
2022. máj. 16. 17:17
 5/14 anonim ***** válasza:
64%

"és olyan okmányokkal/pecsétekkel dolgoztunk, amit nem vihetsz haza home officeba."



Mi??


Elképzelem ahogy 10 centis körmű Marikára rábízzák az államtitkokat :D


Az hogy nektek, bürokratáknak be van mesélve hogy a munkátok fontos, és szigorúan bizalmas adatokkal dolgoztok, attól az még nem biztos hogy tényleg így van.


Egy banknál/biztosítónál egy szoftverfejlesztő jóval bizalmasabb adatokkal dolgozik, mégis simán hazaviheti a munkát.


Ez csak akarat kérdése.


A rendőrök is hazavihetik a nyomozati anyagokat bármikor.


Eleve felmerül a kérdés, 2022-ben miért van még bármilyen dokumentum fizikailag papíron? Hiszen az esetek 99%-ban az történik, hogy egyik rendszerből kinyomtatják, beszkennelik, majd megy egy másik rendszerbe.

2022. máj. 16. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Áhh nálunk minden papíron van, nem is akarnak változtatni. Olyan nincs, hogy szigorúan bizalmas. Am igen fontos a munkánk. A tiéd az? Dönts!
2022. máj. 16. 17:24
 7/14 anonim ***** válasza:
80%

“Az hogy nektek, bürokratáknak be van mesélve hogy a munkátok fontos, és szigorúan bizalmas adatokkal dolgoztok, attól az még nem biztos hogy tényleg így van.”


Nem dolgozom ott már, de gondolom te se örülnél, ha hazahordana bárki sorszámozott tartózkodási engedélyeket és meghívóleveleket hitelesítő pecséttel, amivel kb bárki bejöhet mondjuk Nigériából

2022. máj. 16. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
53%

"Nem dolgozom ott már, de gondolom te se örülnél, ha hazahordana bárki sorszámozott tartózkodási engedélyeket és meghívóleveleket hitelesítő pecséttel, amivel kb bárki bejöhet mondjuk Nigériából"


Digitális aláírás is létezik.

A pecsét sztem már a középkorban sem számított túl biztonságos megoldásnak.

Egy 4000 Ft-os orvosi vénynél még oké, de már azokat is inkább digitálisan intézik, pont a visszaélések miatt.

Hiszen attól hogy te nem viheted haza, még kicsempészheti valaki azt a pecsétet, és akkor jöhet az országba a félmillió Nigériai herceg... Arról nem is beszélve, hogy a modern 3d nyomtatókkal egy pecsétet hamisítani a kép alapján kb fél óra meló és párezer Ft.


Ez ellen persze csak egy teljesen digitalizált processz védene. Amit elhiszek hogy nincs és nem is lesz, mert a magyarok nem túl kompetensek a szoftverfejlesztésben, de attól még nem evidencia, hogy a bürokratikus munka csak egy irodában történhet

2022. máj. 16. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
72%
Én dolgoztam egy nagy "hivatalban" ahol az iratok 99%-a digitálisan jött. A Home office teljesen megoldható lett volna, de az az igazság, hogy nem csak a kormány hibája ez a kérdés, hanem a felső vezetésé is. Az irodavezető konkrétan rosszul volt a HO gondolatától. Pedig szerintem lazán lehetett volna 2-3 napot otthonról dolgozni. Egyszerűen a vezetésben is ilyen karótnyelt bürokratikus f@szkalapok vannak. El is jöttem, pedig jó pár évet lehúztam.
2022. máj. 16. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
87%
Dikk a BÁH-os kolléga. Úgy látom nem csak én léptem le onnan ahogy lehetett.
2022. máj. 16. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!