Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » BérIGÉNYE egy munkahelyen...

BérIGÉNYE egy munkahelyen annak lehet aki fel is tud valamit mutatni? Mert sokan lépnek fel IGÉNNYEL de 12 egy tucat emberek-miért kapnának bármit is a minimálbéren túlmenően?

Figyelt kérdés
2022. máj. 17. 13:43
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Igenye barkinek lehet, maximum nem elegitik ki az igenyet.
2022. máj. 17. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Fordítva ülsz a lovon.

A bérigényt mint kötelező kört nem a munkakeresők találták ki.

A bérigényt a sunyi munkáltatók hozták be, annak érdekében, hogy minél olcsóbban megússzák a dolgot.

2022. máj. 17. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

"A bérigényt mint kötelező kört nem a munkakeresők találták ki."


Én arról beszélek ha valaki már állásban van X bérrel és azt mondja a főnökének hogy megnőtt a bérigénye.


Hát nőjön.Akkor ott az ajtó.

Ez történik úgyis.

2022. máj. 17. 13:51
 4/12 anonim ***** válasza:
63%
Az alapítványi sulinál biztos így megy, kérdező. :-)
2022. máj. 17. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem feltétlenül rúgják ki, küldik el, akinek nőtt a bérigénye.


Nálunk volt már kolléga, aki elment interjúra, kapott egy jó nagy összegre ajánlatot egy másik cégnél, szólt az itteni felettesének, hogy ő ennyit ér a piacon, vagy megadja itt is, vagy elmegy máshova. Megkapta, mert jó volt a szaktudása, évekig itt volt még a cégnél. Ez is egyfajta "bértárgyalás".

2022. máj. 17. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Miféle munkahely az, hogy a fizetésemelés iránti igényt kirúgással jutalmazzák? Szerintem, ilyen csak a te mikrokörnyezetedben létezik. Nem tudom, hol láttál ilyet. Csirkefeldolgozóban?

Normális munkahelyen a főnök megbecsüli a beosztottját, és nem egy eldobható rongyként tekint rá.

Ha olyan lenne a világ, mint amilyennek lefested, akkor mindenki 50 ezret keresne, hiszen te kiosztottad őket, hogy fogják be a szájukat, különben coki. A valóságban azonban nőnek a fizetések.

2022. máj. 17. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

"Miféle munkahely az, hogy a fizetésemelés iránti igényt kirúgással jutalmazzák? "


Én nem írtam hogy kirúgják. Csak ajtót mutatnak neki.Megmondják neki hogy hát nézd. itt ennyi a bér. ha többet akarsz menj máshova.

nem rúgják ki. csak nem is kap semmit.

2022. máj. 17. 14:01
 8/12 A kérdező kommentje:

"A valóságban azonban nőnek a fizetések."


2017. júniusban kaptam utoljára emelést.

2022. máj. 17. 14:02
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

"Csak ajtót mutatnak neki.Megmondják neki hogy hát nézd. itt ennyi a bér. ha többet akarsz menj máshova."


Nekem volt egy kollégám, akit megkerestek más cégtől, kapott egy olyan ajánlatot, amivel az akkori munkáltatója nem tudott versenyezni, ő meg felmondott, amúgy nem gondolkodott munkahelyváltáson, nem keresett állást, viszont jó szakember, szóval megtalálták. Nem mutattak neki ajtót, megtartották volna, veszteség volt a cégnek, hogy elment, de kisgyerekes szülőként élt a lehetőséggel, amit kapott, ráadásul az új munkahelye közelebb is volt oda, ahonnan bejárt dolgozni, szóval nem csak anyagilag volt jobb ajánlat, mint az addigi munkahelye.

2022. máj. 17. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
34%
Ne etessétek a trollt. Alapítványi iskolás kamukérdés ez is.
2022. máj. 17. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!