Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Szállodai 24 órás recepciós...

Szállodai 24 órás recepciós alszik is valamennyit,vagy végigtolja alvás nélkül a 24 órát?

Figyelt kérdés
Ugyanitt a másik kérdésem: meg lehet tanulni a recepciós munkát könnyen,vagy nehéz belerázódni?
2022. máj. 17. 20:29
 1/9 anonim ***** válasza:
81%

Gondolom szálloda-függő. Nálunk a recepciósok 12 óráznak és az éjszakások alszanak is, mert olyankor nem nagyon van vendégforgalom. Előfordul, hogy a nappalosok is ledőlnek egy kicsit.:)

Idegen nyelveket kell tudni és megtanulni a számítógépes programot, ennyi.

2022. máj. 17. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
55%

Nincs 24 órás folyamatos munkavegzes sehol sem. Amire te gondolsz, az azt jelenti, hogy 3 műszakban egymást váltva dolgoznak és lefedik az egész napot. (24 óra)


Recepciosnak jó probléma megoldó, stressztűrő képességek kellenek, idegen nyelvek aktív ismerete, és némi számítógépes jártasság.

2022. máj. 17. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
De,pontosan reggel 6-tól másnap reggel 6ig van a munka. Az pontosan 24 óra. 24/48-as munkarendben.
2022. máj. 17. 20:59
 4/9 ascelpius ***** válasza:
87%

Itt szerintem valamit félreértettel: 24/48-as munkarendben úgy szoktak dolgozni, hogy 12 óra munka, 24 óra pihenő, újabb 12 óra munka majd 48 óra pihenő.

Ha valami oknál fogva ezt tényleg komolyan gondolták, akkor felejtsd el, ezt így nem lehet csinálni.

2022. máj. 17. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
75%
Létezik 24/48-as munkarend, de leginkább a biztonsági őröknél :D Elég retek hely lehet az a szálloda
2022. máj. 18. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
4! Nem értettem félre :(
2022. máj. 18. 06:45
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, kérlek linkeld be ezt a hirdetést!

Nem jellemző, hogy szállodai recepciós ilyen munkaidő beosztásban dolgozzon...

2022. máj. 18. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Nincs hirdetve,csak úgy,hogy recepciós állás. 2 hete voltam jelentkezni,a szálloda 2-3 hét múlva indul be,most felújítanak. Még pluszba el is mondták,hogy kb 9-10 napot fogok dolgozni 1 hónapban. Nekem is fura és nagyon gondolkozom rajta,hogy ez bírható-e egyáltalán. Nem dolgoztam egy huzamban 12 óránál többet soha. Nem vagyonőri állás,ez egy szálloda.
2022. máj. 18. 06:59
 9/9 anonim válasza:

Régi kérdés, de azért válaszolok.

Én 6 éve vagyok 24 órában recepciós, sajnos.

Nem ajánlom senkinek ezt a beosztást!

Nálunk úgy van, hogy alhatunk, ha nincs mozgás, de azt is csak úgy, hogy fel kell kelni ha lejön a lifttel a vendég, és ki akar menni, és ha valaki hajnalban be akar jönni és csenget, akkor is. Jó esetben 22:00-5:30 között lehetne aludni, dehát én olyan 1:00 körül alszok el, vagy később, mert megszoktam, hogy pl. nyáron a külföldiek szeretnek éjfél után jönni.

Aztán 5:30-8:00, de nálunk sajnos az 9:00, nekem nagyon kevés ez az alvás, és akkor még dolgozzak, adjam át a műszakot.. Ha haza érek, csomót alszok. Így a 48 óra szabadidő eléggé lecsökken.

Ha össze vissza alszik valaki, akkor meghízhat (mert a kevés alvás miatt nem tudja normálisan termelni a szervezet azt a hormont, ami akkor indul be, amikor jóllakott valaki, így túlevés szokott lenni), depressziós lehet, többször lehet szomorú vagy mérges, nőknél hormonális problémák alakulhatnak ki. Nem is beszélve hogy megnő az esély a szív-és érrendszeri betegségekre.

A recepciós munka hotel függő, nekem sok más dolgot is kellett csinálni, így nehéz volt beletanulni.

Aki ezt a melót választja, az max. 12 órát vállaljon! Az éjszakázást, kevés alvást ha lehet, kerülje el mindenki, főleg a nők!

2022. dec. 18. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!