Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Behívtak a bíróságra állásinte...

Prayray kérdése:

Behívtak a bíróságra állásinterjúra.Mire számíthatok?

Figyelt kérdés

A telefonbeszélgetés alatt a betöltendő munkakör nem lett tisztázva, de valószínűnek tartom, hogy írnoki munka.

Igazságügyi igazgatás szakot végeztem el idén így állásinterjúzásban, munkában nem sok tapasztalatom van (eddig csak 1 nyári munkahelyem volt ).

Szeretném megtudni, hogy hogyan zajlik a bíróságon egy interjú, mire készüljek? Csak egy elbeszélgetés, vagy lesznek szakmai kérdések is, esetleg gépírás tudást megnézik?



2022. máj. 19. 21:56
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Én jegyzőkönyvvezető voltam bíróságon, aminek a hivatalos megnevezése az írnok. Elmondták mire számíthatok mivel ugye büntető bíró mellé kerestek embert és van akit stresszel vagy megvisel esetleg egy ilyen tárgyalás. Pár szót mondanom kellett magamról, a végzettségeimről meg ilyenek. Aztán tesztelték a gépírás tudást, mert ugye tárgyaláson nagyon kell tudni vakon gépelni hallás után. Miután ez meg volt, jött a csopvez bíró, megnézte mit produkáltam és mondta hogy fel vagyok véve. Nagyjából ennyi volt. Az, hogy neked ilyen végzettséged van az igazából nem releváns mert nekem akkor 3 évvel ezelőtt csak érettségit kértek meg ugye még valamit ami igazolja a gépírás tudást, nekem ez egy informatika érettségi volt amit elfogadtak annak. De hogy őszinte legyek a tárgyaláson való gépelés a legkönnyebb része ennek a munkakörnek, amit javarészt fogsz csinálni az az, hogy a bíró keze alá dolgozol. Tehát megírod a kész jegyzőkönyvet, hivatalos leveleket és telefonokat kell intézned stb... Összességében elég összetett és nem egy unalmas meló. Na persze ha erről a munkakörről van szó a te esetedben. Most így hirtelen ennyi jutott eszembe. Sok sikert!
2022. máj. 19. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Diplomaval írnok poziba? Milyen munkakörre jelentkeztél? A gépírás tudast szerintem max akkor tesztelik, ha jegyzőkönyvvezeto leszel, tárgyalásokra ülsz be.
2022. máj. 20. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Konkrétan semmire, mert nem kerestek munkaerőt. Csak elküldtem az önéletrajzomat, hogy most végeztem és ha van üresedés akkor keressenek meg. Aztán felhívtak, amire egyáltalán nem is számítottam így sajnos hirtelen zavaromban nem kérdeztem meg hogy oké megyek interjúra de milyen munkakörről is van szó…
2022. máj. 20. 22:04
 4/16 anonim ***** válasza:
1-es vagyok, azért majd írjál mi volt az interjún mert kíváncsi vagyok.
2022. máj. 20. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Akkor majd ott kiderul. :)
2022. máj. 21. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Nekem nem volt meg a gépírás papír, igy tárgytalan egyelőre.
2022. máj. 21. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Első válaszoló köszi az infót!

Van gépírás érettségim, de a gyakorlatból kiestem úgyhogy fel elevenítem a dolgokat mindenképpen hátha szükség lesz rá.

2022. máj. 21. 22:16
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Valószínűleg tényleg írnok, mert abból most nagy hiány van a legtöbb bíróságon.

Ha polgáris bíró mellé keresnek, akkor nem kell hallás után tárgyaláson gépelned, hanem magnófelvételről, vagy pedig összefoglaló jegyzőkönyvet írni magán a tárgyaláson, amit a bíró külön neked diktál. Szóval az más kicsit, talán picit könnyebb.

Sok sikert. :)

2022. máj. 22. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Ezt a m. erőhianyt nem tudom hova tenni. Sajnos a papír kell, pedig egyszerűbb lenne menet közben megszerezni, ha egyébként tud az ember gepírni vakon. Illetve hirdetve sem látok nagyon állásokat csak igen ritkán.
2022. máj. 22. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 Ruby04 válasza:
Felvettek?
2022. máj. 29. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!