Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Érdemes elvégezni egy OKJ-s...

Érdemes elvégezni egy OKJ-s felnőtt tanfolyamot kimondottan azért, hogy végzettségem is legyen abból a szakmából amivel foglalkozok?

Figyelt kérdés

Történet a következő. 32 éves vagyok. Anno az érettségim nagyon gyengén sikerült, nem is érdekelt a továbbtanulás, mégis elvégeztem egy 2 éves informatikai képzést annak ellenére, hogy időközben rájöttem, hogy nem tetszik. 20 évesen befejeztem a sulit, azóta dolgozok.

Évekig dolgoztam egy több megyét ellátó nagykereskedésben, kezdetben raktárban mint komissiózó, majd bekerültem az irodába. Ott szépen lassan betanultam mindenre. Foglalkoztam a bejövő/kimenő rendelésekkel, készletgazdálkodással. Én csináltam a raktárközi árumozgatást, visszáruzást, stb. Nagyon szerettem és érdekelt is, de úgy hozta az élet, hogy váltanom kellett. Szintén egy logisztikai céghez kerültem irodába, de itt inkább fuvarszervezői feladataim vannak. Azt tapasztaltam, hogy elég nagy lehetőségek rejlenek ebben a szakmában és a fizetés is elég jó. Igaz van még hova fejlődjek.

Érdemes vajon munka mellett elvégezni egy logisztikai és szállítmányozási ügyintéző képzést? A gyenge érettségi miatt max OKJ jöhet szóba. Adhat egy ilyen képzés bármiféle + tudást? Illetve ami még fontos, hogy mennyire számít a végzettség egy önéletrajzba vagy csak inkább a tapasztalat a lényeg? Jelenleg nincs tervben a váltás, de ha úgy alakulna az élet akkor vonzóbb az önéletrajzom ha az előző cégnél a több éves készletgazdálkodási majd a mostaninál fuvarszervezői tapasztalat mellé be tudom írni, hogy van egy szakirányú logisztikai és szállítmányozási OKJ-m?



2022. máj. 21. 09:45
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Inkább egyetemet érdemes. A gyenge érettségi sem kifogás. Én pont 32 évesen voltam úgy, hogy már 12 éve a szakmában voltam, csak papírom nem volt. A régi, gyenge érettségi kevés lett volna. Csináltam egy emelt szintűt, azzal megvolt a pontszám és munka mellett, levelezőn megcsináltam az egyetemet.
2022. máj. 21. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 xp ali ***** válasza:
Sztem érdemes tanulni, esetleg jobb poziba kerülhetsz. OKJ, egyetem, ami tetszik. Még az is lehet, h tanulsz vmi hasznosat. De ezt inkább te érzed.
2022. jún. 17. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!