Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mi a különbség az alapbér és...

Mi a különbség az alapbér és besorolási bér között?

Figyelt kérdés

Nemrég kaptam előléptetést, vele együtt új munkaszerződést. A munkaszerződésemben foglalt bruttó alapbérnél viszont kisebb/kevesebb bruttó besorolási bért kaptam. (nem teljesítményértékelés alapján kapok bért, egyszerű havi bérezés van)


Az böki a csőrömet, hogy aláírtam az új munkaszerződést X Ft alapbérről, most pedig Y összegű besorolási bérrel számolnak a bérjegyzékemben. Lehet ezt így? Nem a besorolási bért kellett volna beleírni a szerződésbe?



2022. jún. 3. 12:36
 1/4 anonim ***** válasza:

Kérdezd meg a HR-t vagy a bérszámfejtést, lehet hogy csak elírták.


Bérszámfejtőként én sose láttam a kettő közt különbséget, de a nagy cégek néha csinálnak fura dolgokat :)

2022. jún. 3. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Voltál esetleg szabadságon? Van olyan bérprogram, ami kizárólag a ledolgozott időre számolja a besorolási bért és külön a távolléti díjat a szabira. A kettő együtt ki kell, hogy adja a szerződésben szereplő béredet. Ha nem ez áll fenn, akkor én is a HR-t vagy a bérszámfejtést javaslom megkérdezni.
2022. jún. 3. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

"Voltál esetleg szabadságon? "


Fizetett szabadságon voltam 3 napot, de a két bér közötti különbség olyan nagy, hogyha azt a 3 napot emígy, amúgy számolom, úgyse jön ki a szerződésbeli különbözet.


Remélhetőleg tényleg csak elírták.

2022. jún. 3. 17:31
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Közben beszéltem a HR-essel és kisült, hogy a bérszámfejtő hibázott. Egyébiránt meg alapbér=besorolási bér. A munkabér = Alapbér +- minden befolyásoló tényező pl. betegszabi, táppénz, jutalom stb.

2022. jún. 9. 13:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!