Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hirtelen mindenkinek minimum...

Hirtelen mindenkinek minimum 1/3-ával visszaesett az életszínvonala?

Figyelt kérdés

Élelmiszerárak minimum 1.5x-esébe kerülnek, üzemanyag hatósági árral is durva magyar fizetésekhez képest, szolgáltatások árai, stb.


Aki nem vállalkozó, informatikus, mérnök (lakosság 95%-a), az szerintem rendesen érzi ezeket az árakat.



2022. jún. 5. 09:20
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
67%
Kell kérni fizetésemelést, ha meg nem adnak kell keresni másik, jobban fizető munkát.
2022. jún. 5. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
87%

Nálunk is van most évközi fizetésemelés az infláció miatt, 12%.


Attól, hogy nem informatikus vagy mérnök vagy, attól még lehetsz értékes munkaerő, akit valóban nem akar elveszíteni a cég és emel neked, ha kéred. Ha pedig nem, akkor felmondasz és találsz egy másik munkát többért.

2022. jún. 5. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
81%
Semmit nem valtozott az eletszinvonalam.
2022. jún. 5. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
66%

"Aki nem vállalkozó, informatikus, mérnök (lakosság 95%-a)"


Ugy tunik kicsit el vagy tevedve, csak az egyeni vallalkozok aranya van 14% korul az orszagban:

[link]

Erre jonnek meg a tarsas vallalkozasok, informatikusok, mernokok es minden mas jol kereso szakma (quant traderektol kezdve a politikusokon keresztul a gyogyszereszekig), illetve a kulonbozo kozep- es felsovezetok.

2022. jún. 5. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
30%
Nekem nem, minden éven van nálunk fizetésemelés. Ne mérnök vagyok, vagyis de, de nem olyan, amire te gondolsz, élelmiszerbiztonsági- és minőségi mérnök vagyok. A tankolás drágább lett, de alapból olyan kocsit vettem direkt, ami nem nagy és keveset fogyaszt, így egy tanknál pár ezerrel kerül csak többe.
2022. jún. 5. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
91%
Még nem, de számítok rá.
2022. jún. 5. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
90%
Euroban kapom a fizetésem, és emelés is volt, így nem érzem annyira. De látom.
2022. jún. 5. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 A kérdező kommentje:

4: nem azt írtam, hogy dolgozó lakosság.


Tudod, az a 2 millió nyugdíjas nem nagyon tud fizetésemelést kérni, rengeteg köztük a kisnyugdíjas.

2022. jún. 5. 11:50
 9/35 anonim ***** válasza:
84%

De szeretem az olyan válaszokat, hogy értékes munkát kell választani. Amikor 14 évesen valaki pályát választ, halvány gőz sincs róla, hogy mi van a munkaerőpiacon, mi mennyibe kerül stb. De még amikor egyetemre mennek 18 évesen a fiatalok, akkor sem sok fogalmuk van ezekről. Felnőtten munka, család mellett átképezni magad elég nehéz, és lehet, hogy mire megteszed, már az a szakma is telített lesz.

Szóval nem az a megoldás, hogy az összes pék, eladó, takarítónő stb. szoftverfejlesztő végzettséget szerez, mert akkor abból lesz túlképzés, hanem az, hogy esetleg minden dolgozó embernek élhető fizetés kéne adni!

2022. jún. 5. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 A kérdező kommentje:

hajjajj, mit fogsz te most ezért itt kapni, 9es..


Az csak olyan elmaradott országokban működhet, mint ausztria, németország, hollandia, stb

2022. jún. 5. 11:57
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!