Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Csak nekünk lehetetlen diákmun...

Csak nekünk lehetetlen diákmunkát találni?

Figyelt kérdés

A fiam (15) ragaszkodik hozzá, hogy idén nyáron diákmunkát vállaljon. Alapvetően egy jól tanuló, az iskolában eredményes fiúról van szó.

Május vége óta kb 10-15 helyre jelentkeztünk. Kettőnél jeleztek vissza, hogy nem őt választották, mindenhol máshol tejes rádiócsend van. Még egy telefonhívást sem ejtettek meg. Nem sértődünk be, ha nem őt választják, de legalább jelezzék ezt!


Azt veszem észre, hogy 15 évesnek lehetetlen nyári munkát találni. Fesztiválra, klubokba (Budapest Parkban találtunk még lehetőséget pl.) nem engedem, fizikai (raktáros, csomagoló) munkát ő nem szeretne vállalni.


Minden létező diákszövetkezet oldalát átfésültük és egy független helyre is jelentkeztünk, amit egy Fb-csoportban találtunk. Ők 2000ft-os órabérrel ajánlanak alkalmi munkát (15-20 napra). Egyszerű adatrögzítésről van szó. A jelentkező adatlapon jelezték, hogy hamarosan megkeresnek. Szóval itt ha tartják a szavukat, lehet esélye. De egyszerűen olyan jól hangzik, hogy túl szép, hogy igaz legyen.


A gyorséttermi melók képeznék nekünk a vésztartalékot, de azt egyikünk sem pártolja.


Mire kell figyelni szerződéskor? Vannak másnak nyári diákmunka kereséssel tapasztalatai? Mekkora a túljelentkezés? Van esélyünk még találni diákmunkát?



2022. jún. 6. 23:18
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
61%
Meg amúgy nem júniusban kellene elkezdeni keresgélni.
2022. jún. 7. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
41%

15 éves nem túl fiatal?


A legtöbb helyen minimum 16 évesenek, de sok helyen 18-nak kell lenni diákmunkához.


Szerintem most még nem kéne dolgoznia, inkább tanuljon meg egy nyelvet vagy programozzon az extra idejében, hogy a későbbiekben sokkal többet kereshessen diákként is.


15 évesen még a tanulásra és fejlődésre kell koncentrálni, nem a Mcdonaldsban a hamburber sütésre pici extra pénzért.


Hiába akarja, szülőként szerintem ezt még nem szabadna engedni, még ha kell is a családi kasszába a pénz.

2022. jún. 7. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
84%
itt csak a diákoknak címerezni lehet, :D jó buli az 70 fokban :D
2022. jún. 7. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
82%
De tényleg ilyen 200-asával veszik fel a diákokat címerezni, igaz, hogy 200ból már lemorzsolódnak 2. nap :D marad 30. pedig jó munka, kitartásra ösztönöz, ráadásul kondíciót ad és napozhatsz :D
2022. jún. 7. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
46%

Lényegében dolgozni sem szeretne!


Adatrögzítés, ne röhögtess!


Multiban, pénztárosként vasárnaponként lehet keresni 1800 ft-ot óránként.

De ott meg tagsági díj van a diákszövetkezet felé.

2022. jún. 7. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
78%
# 15, pénztárosként csak 18 felett foglalkoztatnak, pár helyen 16
2022. jún. 7. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
68%
Igen, nagyon nehéz diákmunkát találni. Nekem mindig az okozta a nehézséget, hogy mi vidéken laktunk egy kisvárosban, ahol nem voltak gyorséttermek stb., így ha volt is egy-egy lehetőség (leginkább címerezés nálunk is) akkor arra azonnal mindenki lecsapott és nyilván előnyt élveztek a “valakinek a valakijei” egy ilyen mindenki ismer mindenkit városban. Viszont most egyetemistaként egy nagyobb városban (bár nem Budapest az igaz) is hasonlót tapasztalok sajnos… Jelenleg én is munkát keresek és nagyon sok helyről egyáltalán nem jeleznek vissza. Mivel sok a jelentkező ezért általában válogatnak is ugye pl. akinek van előzetes tapasztalata vagy kapcsolódó szakon tanul azt előnyben részesítik. Könnyebb annak, akinek van már valamilyen végzettsége, extra nyelvtudása stb., de egyébként nem egyszerű munkát találni. Valamint a ti esetetekben a kor is fontos szempont, hiszen úgy tudom pont a 16 és a 18 éves kor szokott lenni a vízválasztó (bocs, nem akarok hülyeséget mondani, de általában ezekkel a számokkal szoktam találkozni a hirdetésekben és azt hiszem meg van határozva, hogy x éves kor alatt például nem lehet kasszázni, most mondtam valamit, de ennek nézzetek utána), de 15 évesen még valószínűleg nem olyan kelendő.
2022. jún. 7. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
90%

Nekem anno nem volt nehéz de 17 voltam és bármit elvállaltam.

Beregisztráltam egy tucat diákszövetkezethez, párnál írattak tesztet ahol angol tudást és logikát néztek aztán rendszeresen hívtak.

Egy idő után már interjúra se kellett menni csak annyit mondtak, hogy holnap lehetne kezdeni pár hetes munkát van-e kedvem.

Következmények nélkül lehetett rá nemet mondani.

Elég sok mindenen voltam: pakolás, szortírozás, recepciós mellett besegítés, zöldségaprítás, adminisztráció és társai.

2022. jún. 7. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
69%

hiába pontozgattok itt lefelé, a fiúcska igen csak válogatós.

Valószínű csak net cafe jöhet szóba nála.

2022. jún. 8. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim válasza:
100%
Amikor én voltam 15 éves ( 4 éve), minden diakszovetkezetnel azt mondták, hogy ennyi idősen csak mezőgazdasági munkát lehet vállalni. Szóval mentem címerezni, más lehetőség nem volt.
2022. jún. 11. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!