Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mit jelent a magabiztos...

Mit jelent a magabiztos nyelvtudás álláshirdetéseknél?

Figyelt kérdés
Ha van egy B2 -es nyelvvizsgám meg egy kb 70%-os emelt érettségim az adott nyelvből az már magabiztos nyelvtudásnak számít, vagy a C1 a magabiztos nyelvtudás?

#magabiztos nyelvtudás
2022. jún. 10. 20:11
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha tudsz beszélni szakmai témáról 4-5 percet nyökögés nélkül, és nem okoz gondot a társalgás.
2022. jún. 10. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
16%
Ha nem valami noname tolmácsgéped van akkor nem lesz gond. Én például a Vasco M3-mal még sose maradtam szarban, egy munkahely volt ahol nem fogadták el, de amúgy a B2 szintet simán hozza 74 nyelven.
2022. jún. 10. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

A magabiztos nyelvtuás annyi, hogy folyamatosan és érthetöen tudsz beszélgetni az adott nyelven.

Erre a B2-es elég alsó határon van általában, föleg, ha ez csak nyelvvizsga és nem ténylegesen használt, beszélt nyelvtudás

2022. jún. 10. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
93%
2-es: ha neked valakivel meg kell beszélni egy témát az adott nyelven, akkor ott semmiféle tolmácsgép nem jöhet szóba! Az nem nyelvtudás, és föleg nem biztos nyelvtudás.
2022. jún. 10. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Folyamatos beszédet és aki csak nagyon ritkán keresi a szavakat.

Szinte bármit megért ami elhangzik.

2022. jún. 10. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
29%
Kettes nagy bohoc lehet. Nekem egy callban valaki elovenne tolmacsgepet ki is rohognem.
2022. jún. 10. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Használom napi szinten viszont csak az általános témákról tudok magabiztosan beszélni. Szakmai dolgokról még nem. Azért kérdeztem, mert láttam egy ilyen álláshirdetést hogy magabiztos nyelvtudást várnak az adott nyelvből, csak számomra ez így kicsit értelmezhetetlen.

Nyilván a szakmai dolgokat kicsit át kellene nézni, ami érinti az adott munkahelyet, csak jó lenne ha meg lehetne ítélni szint alapján, hogy mi az ami elég. (b2 vagy c1)

2022. jún. 10. 21:25
 8/9 anonim ***** válasza:
77%
Az senkit nem érdekel, hogy B2 vagy C1 van a papíron, ami számít, hogy tudsz-e folyamatosan beszélni.
2022. jún. 10. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem van felsőfokú nyelvvizsgám, de a kommunikációs készségeim elég alsórendűek, emiatt nekem nincs magabiztos nyelvtudásom, hiába olvasok rengeteget angolul.
2022. jún. 11. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!