Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Fotósoknak tényleg azért is a...

Fotósoknak tényleg azért is a legdrágább gép kell hogy komolyan vegyék?

Figyelt kérdés

Pl. ha a megrendelődnek drágább fénképezőgépe gépe van pedig ő csak azért vette mert gazdag és megteheti de nem ért fotózáshoz akkor ez egy fura helyzet.


Mi van azzal a fotós "bölcsességgel" hogy a legfontosabb eszközöd az maga a fotós személye, tudása és nem a fényképezőgép?



2022. jún. 17. 07:07
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha megveszem a legdrágább sütőt, akkor még nem tudnék fine dining vacsit rittyenteni.
2022. jún. 17. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
90%
Egy fotós legfontosabb referenciái a korábbi képei. Azokhoz nyilván kellett a gép is, de ő maga is. Nekem odaadhatnak egy sokmilliós gépet, valószínűleg pont ugyanolyan képeket csinálnék vele, mint a telefonommal. Sőt, valószínűleg rosszabbakat, mert a telefonok arra vannak kitalálva, hogy alapvetően dilettáns emberek fotóznak velük, és az AI egy csomó mindent kijavít és korrigál helyetted. Az eszköz csak egy dolog... Lance Armstrong valószínűleg egy Csepel biciklivel is oda-vissza verne, akármilyen profi bicajjal is mennél ellene.
2022. jún. 17. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Max odaadja az o gepet...


A fotosokat nem a gepuk ara alapjan alkalmazzak hanem referenciak, ajanlasok, elerhetoseg alapjan...


Manapsag a foto annyira nem is szamit, kesobb photoshop-ba barmilyen kepet fel lehet pimpelni. Egy rossz fotos jo photoshop képességgel es kitarto munkaval garantalt jobb lesz mint akinek a legdragabb gepe van de nem retusal

2022. jún. 17. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Én voltam esküvői fotós, de nem érte meg. Nagyon drága az eszközpark, sosem termeli ki az ember, viszont muszáj a profi felszerelés. Én mindig tartalék géppel mentem, két FF géppel, már csak a váz sokmilliós tétel. Négy vaku, 2-3 objektív, 10 db memória kártya amit vinni szoktam egy esküvőre. Meg rengeteg pótakku. Hiába volt évi 15 esküvőm, nem lehet kitermelni az összes adót, költséget ennyiből, aztán jött a covid, abba is hagytam inkább, amúgy is csak mellékállás volt.
2022. jún. 17. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Nekem a legdrágább van mindenből, de nem használom őket, mert nincs rá időm, de ha nyugdíjas leszek és/vagy milliárdos, akkor profi fotóssá fogok válni:)
2022. jún. 17. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell, mi voltunk családi fotózáson, és meglepetten láttam, hogy a fotósnak kb ugyanaz a kategóriájú gépe volt, mint nekem, kicsit volt jobb talán. Viszont úgy be volt lőve a hely, olyanok voltak a fények, hogy tök jó "minőségi" képek készültek.

Tehát ide is fontos a tudás, hogy mit hogyan és mikor érdemes fotózni.

Van egy youtube-sorozat, pár részes, híres fotósoknak adnak olcsó már-már gagyi gépeket, és mégis olyan jó képeket csinálnak velük, hogy csak na. Szóval a technika nem minden.

2022. jún. 17. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
9%
A technika nem minden, de ez az alap. Ha nincs profi technikád, nem lesz profi képed se.
2022. jún. 17. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
55%
Nyilván kell egy normális gép, ha egy samsung galaxy a11-el fotózol nem lesz olyan...
2022. jún. 17. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Egy profi fotós nyilatkozta valahol, hogy nem a technika a lényeg, hanem a szemed és hogy észrevedd a témát.

Ha profi géped van, könnyebben, egyszerűbben tudod elérni a jó képet, de a legamatőrebb gépekkel vagy sima telefonnal is lehet kiváló képeket csinálni.

2022. jún. 17. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
0%
Egyelőre fotós nem szólt hozzá
2022. jún. 17. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!